Джонсон про "паспорти вакцинації" у Британії: нам потрібно вирішити ряд етичних питань
Київ • УНН
КИЇВ. 23 лютого. УНН. Уряд Великої Британії всебічно розгляне етично складне питання про введення в країні так званих паспортів або сертифікатів вакцинації від коронавірусу. Про це заявив у вівторок в інтерв’ю, показаному британським телеканалом Sky News, прем’єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон, пише УНН.
Деталі
“Це щось зовсім нове для нашої країни, де ніколи не було документів, які необхідно було б пред’являти в пабах або театрах. Потребує вивчення цілий ряд складних етичних питань про те, чи може уряд вимагати від людей мати подібні документи або забороняти щось (тим, у кого їх немає). Ми не можемо допустити дискримінації людей, які з тієї чи іншої причини не отримали вакцину або не можуть бути щеплені за медичними показаннями”, — заявив Джонсон.
За словами прем’єр-міністра, в найближчі кілька місяців комплексним вивченням питань, пов’язаних з можливістю введення паспортів, буде займатися робоча група на чолі з канцлером герцогства Ланкастерського (міністром з особливих доручень) Майклом Гоувом. За словами Джонсона, в уряду є час докладно розглянути всі плюси і мінуси кожного підходу, поки в країні здійснюється програма масової вакцинації населення. Раніше в британському кабміні заявляли, що вивчать питання про використання паспортів вакцинації на міжнародному, національному та місцевому рівнях, а також будуть приділяти особливу увагу надійності таких документів.
“У тому, що стосується міжнародного сполучення, то по шляху введення паспортів вакцинації піде багато країн, які будуть вимагати наявності такого документа у в’їжджаючих”, — визнав Джонсон. “На міжнародному рівні вони в будь-якому випадку будуть використовуватися”, — додав він.
Контекст
Кампанія з вакцинації у Великій Британії розпочалася 8 грудня 2020 року. До теперішнього моменту першу дозу вакцини отримали понад 17,7 млн осіб — більше 26% населення королівства. Щеплена переважна більшість людей з найбільш уразливих груп населення, на які припадає 88% всіх смертей серед інфікованих коронавірусом. До травня можливість зробити щеплення отримають всі мешканці королівства старше 50 років, а кількість вакцинованих перевищить 30 млн чоловік. До кінця липня можливість вакцинуватися повинні отримати всі жителі країни старше 16 років.
З 4 січня через різке погіршення епідемічної ситуації в країні на всій території Сполученого Королівства діє національний карантин. У понеділок Джонсон оголосив про те, що уряд приступить до ослаблення обмежувальних заходів 8 березня. Першими почнуть працювати школи, а вже з 12 квітня у разі, якщо ситуація продовжить поліпшуватися, відкриються магазини, які не торгують предметами першої необхідності, перукарні та салони краси, а також спортзали. Паби, бари і ресторани зможуть повноцінно відновити роботу не раніше 17 травня, а з 21 червня може бути знято більшість обмежень, що ще залишаються.
Згідно зі статистикою ВООЗ — у Британії 4 126 154 випадки захворювання, 120 757 осіб загинули. За останню добу в країні зафіксували 10 641 випадок захворювання.