Скандал з затримкою поставок вакцини: Франція та Німеччина погрожують судовим позовом проти AstraZeneca

Скандал з затримкою поставок вакцини: Франція та Німеччина погрожують судовим позовом проти AstraZeneca

Київ  •  УНН

 • 17222 перегляди

КИЇВ. 31 січня. УНН. Франція і Німеччина погрожують судовим позовом проти компанії AstraZeneca через нестачу поставок коронавірусних вакцин, навіть незважаючи на те, що інспекція одного з заводів в Бельгії частково підтвердила заяви компанії щодо виробничих проблем. Про це пише британське видання The Guardian, передає УНН.

Контекст

Офіційні представники ЄС в Брюсселі раніше говорили про свої підозри, що дефіцит поставок вакцини AstraZeneca міг бути викликаний тим, що дози були перенаправлені з заводів в Бельгії і Нідерландах до Великої Британії.

Європейська комісія вимагала від компанії, щоб AstraZeneca забезпечила поставку вакцини в ЄС з її двох заводів в Оксфорді і Стаффордширі, попереджаючи, що компанія була зобов'язана за контрактом виконати свій авансовий договір купівлі-продажу.

Деталі

В неділю прем'єр-міністр Бельгії Олександр де Кроо заявив, що в ході первинної перевірки на заводі AstraZeneca в Сенеффе, в 25 милях на південь від Брюсселя, були знайдені докази, що підтверджують заяви компанії про проблеми з виробництвом на цьому об'єкті.

Однак, за його словами, розслідування триває, щоб переконатися в тому, що проблеми, охарактеризовані як нестача сировини, не є результатом того, що AstraZeneca нібито віддала перевагу замовленням Великої Британії на виробництво 100 млн доз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВООЗ закликала Британію призупинити вакцинацію та "поділитися" препаратом з іншими державами

Цитата

Де Кроо сказав: "AstraZeneca вказала на виробничі проблеми в Сенеффі. Федеральне агентство з ліків і медичних продуктів спільно з європейськими партнерами провело перевірки на підприємстві". "Схоже, що для виробництва вакцин не вистачає сировини. Аналіз ситуації там ще триває".

"Чи є це типовою проблемою виробництва, що викликана необхідністю дуже сильно збільшити виробництво за короткий час, або ця проблема через те, що пріоритет віддається іншим?", - спитав прем'єр. Де Кроо сказав, що нова система дозволу на експорт для постачальників вакцин, введена комісією, дала уряду можливість завдати у відповідь удар, але він не очікує, що це станеться. "На перший погляд, в цьому немає необхідності", - сказав він.

"Я сподіваюся, що в цьому немає необхідності, і я не думаю, що це необхідно", - додав де Кроо. "Я вважаю, що всі працюють з найкращими намірами". Однак, якщо стане очевидно, що контракт не дотримується, у нас є кошти, щоб завдати удару у відповідь".

Що передувало

Нещодавно AstraZeneca повідомила комісії, що зможе поставити тільки 25% від 100 млн доз, очікуваних в першому кварталі цього року.

Тривалі запевнення британського уряду в тому, що його дози будуть доставлені вчасно, розлютили чиновників в Брюсселі, які наполягали на тому, що об'єкти в Британії повинні бути використані для виконання замовлення ЄС.

У відповідь виконавчий директор англо-шведської компанії Паскаль Соріот заявив минулого тижня, що це не було в угоді про попередню закупівлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал із затримкою поставок вакцини: Євросоюз опублікував спірний контракт з AstraZeneca

Він наполягав на тому, що компанія зобов'язана докладати тільки "максимальних зусиль" для доставки дозувань "більш-менш одночасно з Великою Британією", оскільки контракт з ЄС був підписаний три місяці тому.

Міністр Франції у справах Європи Клемент Бон заявив в суботу, що ЄС веде розслідування, проте компанія може зазнати "штрафів або санкцій", якщо буде встановлено, що вона віддала перевагу британським замовленнями вакцини.

Доповнення

В даний час в Євросоюзі розгортається скандал, пов’язаний з великим скороченням поставок вакцини американської компанії Pfizer, яка вже сертифікована в ЄС, а також випереджувальним оголошенням компанії AstraZeneca, що її поставки вакцини в ЄС в першому кварталі 2021 року буде скорочено на 60%. Єврокомісія зажадала від компанії пояснень, а також оголосила про намір поставити під контроль будь-які поставки вакцини, виробленої на підприємствах в ЄС, за межі спільноти. Брюссель також вимагає від AstraZeneca “поставок вакцини в повному обсязі, адже пандемія та помирають люди”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал з затримкою поставок вакцини AstraZeneca: Всесвітня медична асоціація закликає ЄС до "жорсткої реакції"