Німецьке видання Die Welt оцінило економічні втрати у разі зупинки "Північного потоку-2"
Київ • УНН
КИЇВ. 8 вересня. УНН. Зупинка проекту “Північний потік-2”, яку зараз вимагають ряд опозиційних політиків ФРН, обійшлася б німецьким платникам податків в мільярди євро. Про це пише у вівторок газета Die Welt, передає УНН.
“Якщо фірми, які вже інвестували в будівництво трубопроводу, вимагатимуть компенсацій, то держава зіткнеться з мільярдними позовами”, — йдеться в статті. При цьому там наводяться слова глави Східного комітету німецької економіки Олівера Хермеса. Він нагадав, що згоду на будівництво дала не тільки німецька влада, а й датська, шведська, фінська. “Якими будуть вимоги, сказати поки не є можливим, вони в разі можливої заборони будуть визначатися судом”, — сказав він.
Die Welt пише, що в “Північний потік-2” і в його продовження — газопровід OPAL — вже інвестовано близько 12 млрд євро. “Збиток, який, можливо, доведеться покривати платникам податків, може бути істотно більше. Адже йдеться не лише про вкладені в будівництво гроші, а й про очікувані доходи майбутніх операторів”, — йдеться в статті.
Розмови про припинення реалізації “Північного потоку-2” почалися в ФРН після госпіталізації Олексія Навального. Раніше зупинки проекту в категоричній формі зажадали лідери партії "Союз-90"/"зелені“. У ліберальній Вільної демократичній партії пропонували ввести тимчасовий мораторій на будівництво, поки не будуть з’ясовані всі питання. Того ж зажадав кандидат на пост голови Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц.
Глава парламентського комітету з питань економіки та енергетики Клаус Ернст не вважає за потрібне зупиняти проект. “Якщо уряд зупинить „Північний потік-2“, то він не просто зашкодить своїй надійній репутації, — сказав Ернст. — Доведеться брати до уваги претензії про виплату компенсацій”.
В уряді Німеччини досі пропонували не пов’язувати один з одним справу Навального і будівництво газопроводу. Лише після того, як військові токсикологи ФРН повідомили, що Навальний був отруєний речовиною групи “Новачок”, тон змінився. Глава МЗС ФРН Хайко Маас у вихідні сказав: “Я сподіваюся, що Росія нас не змусить змінити позицію”. Це трактувалося ЗМІ і спостерігачами, як погроза зупинити проект. За даними спікера Ангели Меркель, канцлерка “приєдналася до слів” голови МЗС. Глава Мінекономіки ФРН Петер Альтмайер сказав, що ставиться до перспектив санкцій зі скепсисом.