Ассанж не зміг взяти участь в слуханнях у Лондоні щодо його екстрадиції до США через хворобу
Київ • УНН
КИЇВ. 2 червня. УНН. Засновник сайту WikiLeaks, австралієць Джуліан Ассанж не зміг бути присутнім на судовому засіданні у Лондоні щодо його екстрадиції до США. Як повідомила у твітері Стелла Моріс, його партнерка і колишній адвокат, Ассанж нині “надто хворий” і не зміг бути на відеозв’язку із Вестмінстерським магістратським судом “через стан здоров’я і за порадою лікаря”. Про це пише “Радіо Свобода”, передає УНН.
Лондонський суд заявив, що процедура його екстрадиції буде відкладена до вересня, а також що потрібне місце для продовження слухань щодо екстрадиції, відкладених минулого місяця через побоювання щодо поширення коронавірусу.
У WikiLeaks заявили, що нездатність призначити місце проведення тритижневого слухання щодо екстрадиції у вересні означає “затримку, порушення і відсутність належної правової процедури” щодо Ассанжа, який перебуває в лондонській в’язниці.
Організація “Репортери без кордонів” заявила, що Ассанж стикнувся із "постійними проблемами зі здоров’ям та серйозним ризиком зараження коронавірусом у в’язниці Белмарш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ассанж може померти у в’язниці — висновок лікарів
У лютому в Британії почалися слухання щодо екстрадиції Ассанжа до США. 48-річний Ассанж перебуває в розшуку у США за 18-ма звинуваченнями, в тому числі шпигунстві. Йому загрожує до 175 років в’язниці, якщо його визнають винним.
Після арешту у квітні 2019 року Ассанж, його адвокати та прихильники виступають проти екстрадиції до Сполучених Штатів. На їхню думку, правосуддя в США не буде чесним.
У 2010 році проєкт WikiLeaks почав публікувати тисячі засекречених американських військових документів, пов’язаних зі збройними конфліктами на Близькому Сході.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знаменитості виступили на підтримку Ассанжа в Лондоні
У 2012 році Джуліан Ассанж сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, щоб уникнути видачі до Швеції у зв’язку зі звинуваченням у зґвалтуванні. Сам Ассанж відкидав звинувачення, а в листопаді 2019 року прокуратура Швеції закрила справу. До того еквадорська влада позбавила Ассанжа притулку і видала британській владі.