Децентралізація на фініші: в уряді зробили заяву про завершення основного етапу реформи
Київ • УНН
КИЇВ. 28 травня. УНН. Уряд 27 травня затвердив перспективні плани формування територій громад Одеської, Запорізької та Львівської областей. Таким чином в Україні затверджено усі 24 перспективних плани формування територій громад областей, а отже країна фактично отримала модель нового адміністративно-територіального устрою на базовому рівні, передає УНН із посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку громад та територій України.
“Децентралізація виходить на фінішну пряму. Вже маємо затвердженими 24 перспективні плани областей, які покривають 100% їх території. Наближається до завершення основний етап реформи. Перспективні плани стануть основою нового адміністративно-територіального устрою України базового рівня. Вважаю сьогоднішню подію значним здобутком та результатом тривалого процесу реформи. Від Міністерства розвитку громад та територій України вдячний за підтримку всім розробникам перспективних планів, учасникам консультацій та обговорень, вдячний професійній спільноті та Уряду. Завдяки чіткій роботі всіх учасників Мінрегіон наразі дотримується запланованого графіку законодавчого забезпечення завершення реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади”, — прокоментував міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
За його словами, тільки на рівні спільної комісії Мінрегіону та профільного Комітету ВРУ пройшло понад 60 консультативних зустрічей за участі місцевого самоврядування, асоціацій ОМС, народних депутатів та експертів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Децентралізація на фініші: Зеленський повідомив про новий рівень можливостей для ОТГ
“... шукали і знаходили максимальний компроміс, щоб створити спроможні територіальні громади та врахувати позицію як органів місцевого самоврядування, так і думку експертного середовища. При цьому, у першу чергу, надавалась перевага вже створеним ОТГ і тим центрам, які, насамперед, відповідали урядовій методиці”, — наголосив міністр.
Відповідно до перспективних планів областей, затверджених урядом, передбачається створення понад 1450 спроможних громад. Окремої уваги заслуговує питання перспективного плану спроможних громад АРК. Над цим питанням Мінрегіон працює спільно з Комітетом ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування регіонального розвитку та містобудування, яким утворено робочу групу, що напрацьовує пропозиції щодо проекту нормативно-правового акту стосовно адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим, який має бути розглянутий Урядом разом із відповідними проектами актів, що стосуються визначення адміністративних центрів та територій територіальних громад областей, відзначили у відомстві.
У пресслужбі додали, що на черзі формування нового субрегіонального рівня.
“Наступний крок — це внесення на розгляд Парламенту проекту акту про ліквідацію та створення нових районів. Але головне завдання нових районів — це не надання муніципальних послуг, а ефективне державне управління на території. Таким чином при затвердженні територій територіальних громад, і створенні нових районів можна говорити про завершення основного етапу реформи адміністративно-територіального устрою. Також після затвердження територіального устрою на рівні громад і районів планується внесення змін або ж нові редакції Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“ та „Про місцеві державні адміністрації“, щоб чітко розмежувати повноваження між органами влади. Крім цього буде внесено до Парламенту проект закону про засади адміністративно-територіального устрою, яким визначатиметься порядок внесення змін до адмінтерустрою у майбутньому”, — зазначив Чернишов.
Нагадаємо, Кабінет міністрів під час засідання у середу затвердив перспективні плани розвитку трьох областей, а саме Запорізької, Львівської та Одеської.