В Одесі біля затонулого судна Delfi виявили забруднення води і повітря
Київ • УНН
КИЇВ. 21 травня. УНН. В Одесі біля затонулого судна Delfi виявили забруднення води і повітря, що перевищує норму у 15 разів. Про це повідомляє УНН із посиланням на Радіо Свобода.
“В Одесі поблизу затонулого бункерувальника Delfi зафіксували забруднення води і повітря — за попередніми даними екологічні показники перевищено в 15 разів. Точні результати будуть відомі впродовж тижня”, — пише видання.
Зазначається, що забруднення зафіксували вночі працівники муніципальної рятувальної служби, які цілодобово чергують на місці аварії. Для взяття проб води і повітря на місце прибула муніципальна екологічна лабораторія.
“Простіше за все судно розпиляти і локалізувати, але ми категорично проти. Тому що подібні дії призведуть до розливу олії, до розливу нафтопродуктів та погіршить ситуацію. Ми можемо переконувати власника, переконувати Адміністрацію морських портів України, щоб судно прибрали на територію порту — або краном, або буксирами”, — заявив в.о. начальника Державної екологічної інспекції в Одеській області Артем Заярний.
Повідоляється, що неочікуване забруднення стало причиною оперативної наради, яка відбулась 21 травня поблизу судна на пляжі. Самі забруднення на воді прибрали спеціалісти АМПУ за допомогою абсорбуючого порошку.
Як заявив депутат міської ради Олександр Іваницький, міська влада буде через суд вимагати від власника прибрати судно.
“На думку капітана одеського морського торговельного порту згідно міжнародного права протягом року ніхто крім власника не можу займатись демонтажем цього об’єкту. Ми будемо наполягати на скороченні цієї норми”, — заявив Іваницький.
Він також припустив, що в суд на АМПУ за бездіяльність буде подавати екологічна інспекція. Ще взимку адміністрація морських портів отримала припис від екологів, щоб вони прибрали свою акваторію.
“Втім, це поки неможливо — припис був виданий іншою екоінспекцією, яка вже ліквідована. Йдеться про Державну екологічну інспекцію Кримсько-Чорноморського округу. Агенція Заярного є її правонаступницею, але процес передачі справ ще не завершили”, — додає видання.
Термін в один рік встановлюється 122-ю статтею Кодексу торговельного мореплавства. Згідно із кодексом: “Власник майна, що затонуло, якщо він має намір підняти це майно, повинен повідомити про це капітана найближчого морського порту України протягом одного року з дня, коли майно затонуло. Капітан морського порту за погодженням із заінтересованими державними органами встановлює достатній за обставинами строк для підняття майна, порядок проведення цих робіт і доводить це до відома власника майна та адміністрації морського порту”. Так, в капітанії одеського порту, представник власника неодноразово заявляв про намір прибрати судно, але не може закінчити проект через пандемію.
Нагадаємо, судно “Delfi” зазнало аварії на одному із пляжів міста Одеса 22 листопада 2019 року. Наразі за цим фактом триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо порушення правил безпеки руху або експлуатації водного транспорту.
Також повідомлялося, що власник судна мав до 31 березня 2020 року здійснити заходи для підйому та видалення затонулого танкера з акваторії Одеського морського порту. 1 квітня 2020 року справу взяла на контроль Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.