НАБУ вручило обвинувальний акт 8 підозрюваним у справі заводу "Краян"
Київ • УНН
КИЇВ. 3 жовтня. УНН. Прокурори у справі заводу “Краян” вручили 8 особам обвинувальні акти. Про це повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України, передає УНН.
“28 вересня—3 жовтня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної вручили обвинувальний акт, складений детективами Національного антикорупційного бюро України, восьми підозрюваним у заволодінні коштами місцевого бюджету Одеси під час придбання будівель ВАТ “ХК „Краян“”, — йдеться у повідомленні.
Зокрема, йдеться про:
- чинного міського голову Одеси
- заступника одеського міського голови;
- голову постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради;
- директора департаменту комунальної власності Одеської міськради;
- заступника директора департаменту комунальної власності Одеської міськради;
- директора приватної компанії-продавця будівлі;
- представника компанії продавця будівлі;
- оцінщика.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ завершило розслідування справи щодо мера Одеси
Дії всіх цих осіб кваліфіковано за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (“Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб”).
Крім того, директор приватної компанії-продавця будівлі обвинувачується також у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.205 та ч.2 ст.15, ч.3 ст.209 КК України (йдеться про фіктивне підприємництво та замах на легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом).
Як встановило слідство, Одеський міський голова у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 185 млн грн. Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу “Краян” за завідомо завищеною вартістю. В подальшому сплачені кошти ймовірно планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області.
Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на 185 млн грн, сплачених із місцевого бюджету Одеси. Відтоді постійно вчиняються спроби скасувати арешт коштів, у тому числі через раптове зменшення ціни договору до 90 млн грн в січні 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: САП завершила досудове розслідування стосовно Труханова
Нагадуємо, що про підозру у вчиненні злочину згаданим особам повідомлено 13 лютого 2018 року. При цьому чотирьом із них (посадовцям Одеської міськради) — у порядку, визначеному ст. 135, 278 Кримінального процесуального кодексу України (“Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем”), оскільки на той момент їхнє місцезнаходження було невідоме.
День потому в міжнародному аеропорту Бориспіль Одеського міського голову та його заступника було затримано.
Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із листопада 2016 року. У травні 2018 року підозрюваним та їх захисникам відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.