У Каліфорнії обмежили використання пластикових соломинок у ресторанах
Київ • УНН
КИЇВ. 21 вересня. УНН. Губернатор Каліфорнії Джеррі Браун став першим у США главою штату, який підписав законопроект про обмеження використання пластикових соломинок у ресторанах. Про це повідомляє УНН із посиланням на Associated Press.
“Пластик допоміг нашому суспільству стати більш сучасним, проте надмірне захоплення продукцією одноразового використання через її зручності має жахливі наслідки”, — наводить агентство слова губернатора. Згідно з новим законодавством, ресторанам заборонено буде супроводжувати напої пластиковими трубочками, але люди, які захочуть, аби в ресторані до напою їм видавали соломинку, зобов’язані попросити її “відповідно до нового закону штату”. У свою чергу міста Сан-Франциско (штат Каліфорнія) і Сіетл (штат Вашингтон) раніше в цьому році повністю відмовилися від використання пластикових соломинок.
Водночас наголошується, що закон не заборонить пластикові соломинки, як у деяких містах США.
За недотримання закону ресторанам спочатку буде винесено два попередження, однак за кожне наступне порушення на них буде накладатися штраф у розмірі 25 доларів США. При цьому сума стягнень не повинна перевищувати 300 дол. за рік.
Закон буде застосовуватися тільки до ресторанів із повним спектром послуг, а не до закладів швидкого харчування. Він почне діяти у наступному році.
Демократичні законодавці, які підтримують закон, називають його “невеликим кроком на шляху до скорочення забруднення океану”. Водночас критики стверджують, що новий закон Каліфорнії — це надмірне втручання уряду, закон все одно “не буде значно покращувати навколишнє середовище”.
Автор законопроекту навів дані, згідно з якими, у період з 1988 по 2014 рік при очищенні пляжів штату від сміття було зібрано понад 800 тис. соломинок, викинутих на берег водами Тихого океану. За оцінкою Агентства з охорони навколишнього середовища США, в цілому в країні виробляється більше 30 млн тонн пластику на рік, більша частина якого не піддається переробці.
Як раніше інформував УНН, уряд Грузії у рамках “зеленої економіки” та політики з охорони навколишнього середовища ухвалив рішення, які мають поетапно забезпечити максимальне вилучення з ужитку одноразових пакетів.