Синоптики розповіли, як погода вплине на врожай фруктів
Київ • УНН
КИЇВ. 9 січня. УНН. Станом на 9 січня 2018 року, цьогорічному врожаю фруктів нічого не загрожує. Про це у коментарі УНН повідомила начальник відділу Агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.
“З огляду на те, що масового цвітіння плодових дерев не відбулося, врожаю фруктів нічого не загрожує”, — зазначила вона.
Як пояснила спеціаліст, для того, щоб плодові дерева зацвіли, їм необхідно накопичити певну кількість тепла. Але зважаючи на те, що все ж таки зараз триває зимовий період: день короткий і сонячного світла мало, то необхідної кількості тепла плодові дерева не накопичили у жодному регіоні України.
“Процеси сокоруху у деревах, озеленіння листочків дійсно відбувалися. Але це жодним чином не загрожує врожаю. Можливо навесні буде трохи менше листя на деревах, але головне — що не відбулося цвітіння та загибелі плодових бруньок”, — наголосила Адаменко.
Водночас, за її словами, врожайність у 2018 році залежатиме від того, на скільки низькими будуть температури у другій половині зими. При цьому сильних морозів в Укргідрометцентрі не очікують.
“За попередніми прогнозами, з 9 по 18 січня сильних морозів не очікується. Середні температури будуть значно вищими за норму. Нічні температури коливатимуться у межах −10...-15 градусів, а вдень −5...0 градусів. Але такі зниження переживають абсолютно всі дерева. Ми не очікуємо у найближчі 7-10 днів якихось катаклізмів, а надалі взагалі прогнозуємо потепління, 18 — 20 січня можливі опади. А для того, щоб відбулась загибель плодових дерев або їм була завдано значної шкоди, треба щоб мороз сягав 20-25 градусів при безсніжжі, і утримувався тривалий час”, — пояснила спеціаліст.
Зазначимо, за даними Укргідрометцентру, упродовж грудня небезпечних для перезимівлі рослин явищ не спостерігалося.
У Мінагрополітики також повідомляли, що станом на 5 січня в доброму та задовільному стані перебувало 6,2 млн га (86%) посівів озимих зернових культур під урожай 2018 року із 7,2 млн га (99,6% від посіяних), які утворили сходи. При цьому серед сходів озимого ріпаку отриманих на площі 983,7 тис. га (97% від посіяного 1 млн га) в доброму та задовільному стані перебувало 873,2 тис. га (89%).