САП скерувала до ГПУ подання на зняття недоторканності з Б.Розенблата і М.Полякова - А.Ситник (доповнено)
Київ • УНН
КИЇВ. 20 червня. УНН. Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до Генеральної прокуратури України подання на зняття депутатського імунітету з народних депутатів Борислава Розенблата та Максима Полякова. Про це на брифінгу заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, передає УНН.
“На сьогоднішній день оголошено про підозри шести особам — два охоронці народного депутата, один помічник і три представника міжфракційного депутатського обєднання „Депутатський контроль“ і зараз уже... подання щодо зняття імунітету з народних депутатів Розенблата і Полякова зараз скеровані Генеральному прокурору”, - сказав А.Ситник.
Він зазначив, що сподівається на оперативну реакцію Генерального прокурора України, оскільки незабаром парламент піде на канікули.
На думку А.Ситника, зібраних доказів достатньо для позитивного вирішення подання.
"Суб’єкт господарювання звернулася до народних депутатів. Спочатку агентурна операція була без прив'язки до конкретної особи, просто було поставлено завдання знайти спосіб законного видобутку бурштину. Через деякий час народні депутати самі з'явилися у полі зору і запропонували свої послуги щодо схеми законного видобутку бурштину шляхом внесення законопроектом. Тільки за реєстрацію цих законопроектів було отримано 15 тисяч дол.“, — сказав А.Ситник.
За його словами, у зв’язку з тим, що у депутатів Б.Розенблата та М.Полякова не було достатньо впливу на протягування документу у парламенті, паралельно реалізовувалася схема видобутку бурштину, поки ухвалюється законопроект.
“Згідно із цієї схеми під виглядом рекультивації земель на певних ділянках Рівненської області і в Житомирській області планувався фактичний видобуток бурштину і подальша його реалізація через офшорну фірму там, де засновником за наполягання народного депуьтата Б.Розенблата була його сестра”, — уточнив А.Ситник.
За його словами, загальна сума отриманих коштів становить понад 300 тисяч дол. Зокрема 200 тисяч дол. нардеп отримав “за вплив на ряд посадових осіб державних органів для рекультивації земель”.
Передбачалося, зокрема, що прокуратура Житомирської області мала відсудити земельні ділянки. За словами А.Ситника, це була перша операція детективів під прикриттям. Він додав, що допомогу у проведенні спецоперації надали Україні ФБР США.
Загалом операція тривала менше року, кошти передавалися у кілька етапів.
Як повідомляв УНН, САП і НАБУ розслідують провадження стосовно Б.Розенблата та М.Полякова щодо незаконного видобутку бурштину.