Множинне громадянство від Зеленського: декларації для іноземців та кому воно не світить
Київ • УНН
КИЇВ. 2 грудня. УНН. На сайті Верховної Ради України сьогоднрі з’явився текст обіцяного Президентом Володимиром Зеленським законопроекту про множинне громадянство. Водночас, словосполучення “множинне громадянство” в тексті документу немає. Про те, як законопроект має врегульовувати питання щодо подвійного громадянства, УНН поцікавився у першого заступника міністра внутрішніх справ Євгена Єніна, адже саме його відомство було залучено до підготовки документу.
Цитата
“Зазначений законопроект дозволить краще задіяти потенціал закордонних українців для їх більш активної участі у політичному житті нашої країни. Усі попередні президенти лише обіцяли зробити це, а зараз настав момент нарешті втілити ці обіцянки у життя”, — зазначив заступник міністра.
Деталі
Документ, зі слів співрозмовника, передбачає “спрощену процедуру набуття громадянства за територіальним походженням для іноземців, без зобов’язання виходу з іноземного громадянства чи підданства”.
Він зауважив водночас, що передбачаються і виключення. Вони стосуватимуться громадян держави-агресора, Росії, та інших держав міграційного ризику, перелік, яких встановлюватиметься Кабінетом міністрів України.
“Водночас, другою частиною концепту передбачається встановлення обов’язку декларування наявності або відсутності іноземного громадянства для тих категорій осіб, які претендують на зайняття посади державної служби, місцевого самоврядування, керівні посади стратегічних підприємств, органів правоохоронної та судової сфери”, — розповів Єнін.
При цьому, з його слів, за недекларування зазначених відомостей встановлюватиметься адміністративна відповідальності та кримінальна відповідальності за подання завідомо неправдивої інформації.
Контекст
Президент України вніс до парламенту законопроект про зміни до Закону України “Про громадянство України” щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України.
Глава держави раніше зазначав, що питання є важливим для українців, що мешкають у США, у Канаді, у ЄС.
Додамо
Президент у 2019 році вже вносив до Верховної Ради законопроект щодо питань громадянства. Однак тоді його розгляд було відкладено.
Пізніше питання громадянства було винесено на РНБО. У березні поточного року Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства.