У ВР готові розглянути блокування чиновниками Держгеонадра видачі дозволів АЕСУ на вивчення уранових родовищ
Київ • УНН
КИЇВ. 14 грудня. УНН. У Верховій Раді України радять українській компанії “Атомні енергетичні системи України” (АЕСУ), яка попри рішення судів поки так і не отримала спецдозволів на вивчення родовищ урану від Держгеонадра, звернутися за підтримкою до нардепів-мажоритарників. Про це у коментарі УНН зазначив народний депутат Андрій Вадатурський.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Україна має шанс продемонструвати всьому світу свою готовність розвивати енергетичний комплекс
“Я раджу звернутися АЕСУ до депутатів-мажоритарників, які обиралися із тої ж Миколаївської області (де розташовані уранові родовища - ред.), аби вони допомогли і пришвидшили видачу необхідних ліцензій. Саме депутати мають контролювати дії виконавчої влади, аби вона виконувала свої обов’язки.
У нас, не зважаючи на те, що Президент, Прем’єр-міністр продекларували дерегуляцію, насамперед, я так розумію, що дуже мало було зроблено загалом за ці декілька років. Так були спрощені деякі сертифікати, в перший рік деякі ліцензії видавалися, а тут взагалі все загальмувалося.
Дозволи потрібно отримувати, видавати, адже не можна говорити про уран і його чи то розвідку, чи видобуток без видачі необхідних ліцензій.
Нехай надсилають мені документи, я із юристами подивлюсь, напишу запити”, - сказав він.
Крім того, за його словами ситуацію із блокуванням спецдозволів компанії АЕСУ можуть розглянути і в Комітетах Верховної ради України.
“На комітеті можемо розглянути, звісно, без проблем. Нехай пропонують слухання - зробимо слухання. Можна нормальним цивілізованим шляхом піти і отримати іще й політичну оцінку цієї ситуацію. Якщо є провина виконавчої влади, треба робити кадрові висновки. Це ж може бути різне: не даються дозволи, бо вимагають хабара, можна зловживати і пробувати отримувати там, де не може. У будь-якому випадку треба вивчати цю ситуацію”, - додав нардеп.
Нагадаємо, ГПУ розслідує кримінальне провадження проти посадовців Держгеонадра за невиконання рішення суду.
Напередодні АЕСУ виграли три судові інстанції, які зобов’язали Держгеонадра видати компанії дозволи на розвідку уранових родовищ.
Також нагадаємо, МОЗ погодило АЕСУ проведення розвідки уранових родовищ.
При цьому, за словами голови Миколаївської облради Вікторії Москаленко, розвідка уранових родовищ сприятиме економічному розвитку регіону.
“Хочу сказати, що у березні поточного року депутатський корпус Миколаївської обласної ради погодив клопотання ТОВ “Атомні енергетичні системи України” на отримання спеціального дозволу на користування надрами Михайлівської площі уранових руд та Сафонівського родовища уранових руд, що на Казанківщині.
Ця подія важлива для Миколаївської області, для Казанківського району. Тим самим ми підтверджуємо, що у нас, на території нашого регіону розвиваються будь-які проекти. Адже, вони сприятимуть економічному розвиткові і Миколаївської області, і півдня України“,- зазначила вона.
Міністр енергетики І.Насалик у свою чергу заявив, що приватний інвестор дозволить Україні наростити власний видобуток урану.
“Очевидно, що видобуток урану — це шлях до того, що ми повністю забезпечимо атомний комплекс своєю рудою. Я думаю, що це є позитив, а не негатив. Все-таки, краще виробляти у себе, даючи робочі місця і можливості, і цінову політику, аніж закуповувати уран у інших людей, у інших держав”, — наголосив міністр.