Завтра розпочнеться літня сесія ПАРЄ. Розглянуть захист прав кримських татар в умовах окупації

Завтра розпочнеться літня сесія ПАРЄ. Розглянуть захист прав кримських татар в умовах окупації

Київ  •  УНН

 • 18657 перегляди

КИЇВ. 20 червня. УНН. Парламентська асамблея Ради Європи у понеділок, 21 червня, розпочне літню сесію. На порядку денному нової сесії буде резолюція щодо прав кримських татар в окупованому Криму. Про це інформує УНН з посиланням на сайт ПАРЄ.

Деталі

Резолюцію запропонувала представник делегації Ісландії Сунна Торхілдур. У документі розповідається про порушення прав кримських татар окупантами в Криму, їх переслідування та інші порушення гуманітарного права.

Дебати і голосування резолюції "Ситуація кримських татар" заплановані на середу, 23 червня.

У резолюції закликають Росію виконати вимоги:

  • припинити окупацію Криму;
  • провести повне та прозоре розслідування смертей та зникнення політичних активістів, які критикували окупацію;
  • утриматися від тиску на незалежні ЗМІ та відновити роботу кримськотатарського телеканалу ATR;
  • утриматися від переслідування та тиску на кримськотатарські організації;
  • дозволити Мустафі Джемілєву та Рефату Чубарову повернутися в Крим та дозволити їм вільно переміщатися через адміністративну межу;
  • забезпечити, щоб права кримських татар та українців в окупованому Криму не порушувалися.

"Росія повинна нести відповідальність за порушення прав людини, скоєні на території, що знаходиться під її контролем, повинна негайно покласти край цим порушень і вжити всіх необхідних заходів для запобігання подібних порушень в майбутньому", - наголошується у документі.

У ПАРЄ зазначають, що репресії російського окупаційного режиму проти кримських татар включають вбивства, зникнення із застосуванням сили, тортури, нелюдське поводження, що принижує гідність. Це все здійснюється російськими силовиками із застосуванням протиправних і несправедливих юридичних процедур.

Крім цього, окупанти, зловживаючи російським законодавством, силою протиправно переміщують кримських татар на територію РФ.

На цьому тлі в Криму переслідується робота журналістів, обмежується свобода слова і зібрань, чиниться тиск на правозахисників, які підтримують і відстоюють інтереси кримськотатарського народу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Члена української делегації в ПАРЄ на три місяці позбавили слова через донос росіянина