Єльченко: ОДКБ перетворилася на інструмент для підсилення політики РФ
Київ • УНН
КИЇВ. 26 липня. УНН. Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ) наразі представляє собою політизований інструмент для поширення регіональної гегемонії Росії, і через це не може виконувати функції підтримання миру. Про це заявив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час засідання Генеральної асамблеї “Співробітництво між ООН та Організацією договору про колективну безпеку”, передає УНН.
“Деякі регіональні організації останнім часом замість просування миру та безпеки політизують свою діяльність завдяки діям своїх членів. ОДКБ — саме одна з таких організацій”, — написало постійне представництво України при ООН у своєму Twitter, наводячи цитату Єльченко.
Постпред України додав, що після початку агресії РФ в Україні ОДКБ не тільки не вчинила жодних дій у відповідь, але навіть не надала адекватної оцінки діям однієї з власних держав-засновниць.
“На сьогодні ОДКБ представляє з себе один з демонстративних шляхів Російської Федерації до регіональної гегемонії та засіб впливу на своїх сусідів. ОДКБ — це просто ще один інструмент політики Росії на пострадянському просторі”, — зазначив український дипломат.
Єльченко додав, що Україна не може підтримати пункти резолюції ГА ООН щодо миротворчих можливостей ОДКБ, а тим більше стосовно її ролі у “наданні адекватної відповіді на широкий спектр викликів та загроз”.
Як зазначили у постпредставництві України при Організації Об’єднаних Націй, наша держава “дисоціювалася від консенсусного ухвалення резолюції”, або, якщо казати інакше — не оголосила публічної підтримки змісту резолюції.
“На жаль, через таку позицію ОДКБ і її упередженого підходу до питань, пов’язаних з російсько-українським конфліктом, Україна не може підтримати положення проекту резолюції, що стосуються миротворчого потенціалу ОДКБ, а також його ролі в „забезпеченні адекватного реагування на широкий спектр загроз і викликів“ і, таким чином, дисоціювалася від консенсусу по цих пунктах”, — написали на сайті постпредставництва.
Рамкова резолюція ГА ООН A/73/L.103 “Співпраця між ООН та регіональними й іншими організаціями: співпраця між ООН та ОДКБ” за авторством Вірменії, Білорусі, Екваторіальної Гвінеї, Казахстану, Киргизстану, Російської Федерації та Таджикистану була ухвалена консенсусом без голосування.
Це документ, який ГА продовжує щороку, однак Постійне представництво України виказало власну позицію щодо цієї резолюції.
Нагадаємо, у РБ ООН запропонували Росії п’ять кроків щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.