Як подорожувати за кордон із домашніми тваринами: у Держпродспоживслужбі назвали вимоги
Київ • УНН
КИЇВ. 26 січня. УНН. Ветеринарний паспорт, чіп та щеплення – основні вимоги для перевезення домашнього улюбленця закордон. Про це повідомив директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль, передає УНН з посиланням на повідомлення служби.
“Для того, щоб вивезти тварину в іншу державу, зокрема, до країни ЄС, власник повинен виконати вимоги цієї країни. Законодавством України визначено порядок перевезення тварин як всередині держави, так і за її межі. Він передбачає отримання ветеринарного паспорту для тварини, її чіпування та щеплення від сказу”, — зазначив він.
Як уточнив Кобаль, якщо тварина ідентифікована за допомогою чіткого татуювання і наявні документи, які підтверджують, що татуювання було зроблено до 3 липня 2011 року, ідентифікація вважається відповідною нормам ЄС, тому чіпування може робитися на розгляд власника тварини.
Чіпувати тварину та отримувати для неї паспорт міжнародного зразка можна у приватній і в державній установах ветеринарної медицини.
Для отримання міжнародного ветеринарного сертифіката власник повинен забезпечити тварині щеплення проти сказу не пізніше, як за 30 днів до отримання документа. Також до ветеринарного сертифіката треба додавати довідку про результати експертизи діагностичного закладу на напругу антитіл щодо сказу. Це дослідження на наявність антитіл до збудника сказу робиться не раніше, ніж за 30 днів після дати вакцинації і не пізніше ніж за три місяці після проведення щеплення. Це дослідження має проводитися лабораторією, уповноваженою Європейською Комісією.
В Україні єдиною такою установою є Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, який знаходиться у м. Київ. Водночас Кобаль додав, що господарям тварин не обов’язково їхати до столиці — лікар може передати пробу на аналіз та потім, згідно з результатами, видати довідку.
Отримавши результати даної експертизи, власник має звернутися за місцем реєстрації тварини в державну установу ветеринарної медицини та отримати ветеринарне свідоцтво — форму № 1. Ці всі відмітки можуть заноситися в міжнародний паспорт тварини. І на підставі цих документів та експертного висновку державними інспекторами ветеринарної служби на кордоні та транспорті видається міжнародний ветеринарний сертифікат. Дані спеціалісти працюють в аеропортах та на залізниці, на всіх пунктах пропуску на кордоні.
“При наявності усіх вищеназваних довідок процедура із отримання ветеринарного документа займає до 5 хвилин. Це адміністративна послуга і її вартість складає до 20 гривень. Проведення лабораторних досліджень коштує 2223 гривні”, — зазначив Кобаль.
Окремі країни ЄС вимагають проведення додаткових протиепізоотичних заходів — інформацію про них можна знайти на сайтах аеропортів та Держпродспоживслужби.
Перевезення домашніх тварин у межах України є простішим. На підставі ветеринарного паспорту тварини ветеринарний лікар видає ветеринарне свідоцтво — форму № 1, яке дає право на перевезення тварин в межах країни.
“Цей документ є обов’язковим для перевезення тварин повітряним, залізничним чи автомобільним транспортом. У даному документі зазначається, що це за тварина, куди перевозиться, хто її перевозить, яким транспортом, зазначаються всі профілактичні обробки та діагностичні дослідження. Це гарантує, що тварина, яка перевозиться, є здоровою та не несе шкоди для оточуючих”, — підкреслив Кобаль.
Нагадаємо, у Києві створять центр захисту тварин.