В Україні суттєво подорожчали м’ясо, сало та яйця
Київ • УНН
КИЇВ. 13 червня. УНН. Асоціація постачальників торгівельних мереж проаналізувала, як змінилися ціни на соціальні продукти харчування за першу декаду червня. Дані Державної служби статистики свідчать, що за цей період суттєво подорожчали низка продуктів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив експерт Олексій Дорошенко, передає УНН.
За даними Асоціації, качан капусти та яйця подорожчали відповідно на 4 грн за кг, або 42% та 3,5 грн за десяток, або 34%.
Тепер середня ціна капусти та яєць становить — відповідно 13,5 грн за кілограм та 13,5 грн за десяток.
Також зросли в ціні на м’ясні вироби: свинину — на 3,5 грн, або 4%, яловичину — на 1,8 грн, або 1,8%, сало — на 1,4 грн, або 3,4%, варену ковбасу — на 0,5 грн, або 0,7%.
Відтепер, середня ціна свинини по Україні складає майже 91 грн за кілограм, яловичини — 102 грн за кг, сала — 43,5 грн за кг, вареної ковбаси — 66 грн за кг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін скасував державне цінове регулювання
За цей період відбулось зростання цін на цибулю — на 1,4 грн за кг, або 14%, соняшникову олію — на 40 копійок, або 1,2% та рис — на 40 копійок, або 2,2%.
Відмітимо пониження ціни на гречку та вершкове масло. Ціна гречаної крупи зменшилась на 0,6 грн, або 2,2%, і коштує біля 26 грн за кілограм. Вершкове масло подешевшало на 1 грн, або 0,7% і його ціна становить 139,7 грн за кг.
“При таких темпах зростання цін на продукти можливі підвищення заробітних плат, анонсовані Урядом, зможуть лише компенсувати подорожчання, що не вплине на рівень реальної купівельної спроможності. В той же час платити за харчі треба вже сьогодні. Значне зростання цін на продукти у минулому році відбулось вже напередодні експерименту щодо скасування державного регулювання цін на соціальні продукти, а також під час його дії. Травневе подорожчання та за перші десять днів червня говорять про ту ж тенденцію — держава усувається від виконання своїх функцій і отримуєш значну продуктову інфляцію. Як не крути, а борщу та вареників при тій же заробітній платі прийдеться готувати вже менше. А з обіцянок покращення каші не зробиш,” — прокоментував результати моніторингу цін на продукти О.Дорошенко.
Нагадаємо, за словами нардепа С.Тригубенка, після скасування держрегулювання цін на продукти варто очікувати підвищення соціальної напруги в суспільстві.
“Не думаю, що здорожчання буде значним, бо інакше ті продукти ніхто не купуватиме, але й не вірю, що виробники не скористаються шансом підзаробити... Все це, однозначно, негативно позначиться на збіднілому українському споживачеві.
І, як на мене, через це рішення уряд втратить більше, аніж “заробить”. Бо, не можна нехтувати інтересами споживачів в угоду інтересам виробників. У цьому питанні повинен бути витриманий баланс. А тому, слід очікувати падіння купівельної спроможності населення з одночасним подальшим зростанням соціальної напруги в суспільстві,” — наголосив політик.