В Україні на час карантину ввели державне регулювання цін
Київ • УНН
КИЇВ. 18 травня. УНН. В Україні відсьогодні набула чинності постанова Кабінет Міністрів України, якою тимчасово запроваджується державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення. Про це УНН повідомляє із посиланням на "Урядовий портал".
"Постановою затверджено вичерпні переліки товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зміна цін на які підлягатиме декларуванню. На включені до переліку лікарські засоби декларування зміни роздрібних цін здійснюється за торговими назвами препаратів", - йдеться у повідомленні.
До переліку потрапила гречка, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва, молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5%.
Також будуть регулюватися ціни на ліки, антисептики та дезінфікуючі засоби, засоби індивідуальної захисту.
Повідомляється, що з моменту набрання чинності Постановою, якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість або відносяться до товарів протиепідемічного призначення, та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни на момент набрання чинності Постановою, виникатиме обов’язок декларування зміни цін. У подальшому необхідно декларувати зміну роздрібної ціни у разі підвищення її на 5 і більше відсотків проти вже задекларованої роздрібної ціни.
Також повідомляється, що суб’єкт господарювання неповинен декларувати зміну оптово-відпускних цін. Декларуванню підлягає лише зміна роздрібних цін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада планує розглянути законопроект про гральний бізнес 21 травня - нардеп.
Декларувати зміну роздрібної ціни станом на 18 травня 2020 року не потрібно. Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб’єктом господарювання у разі збільшення роздрібної ціни на товар, що реалізується, порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності Постановою.
Окрім того, декларуванню підлягають ціни, що підвищуються на 5% і більше.
Зазначається, що відповідно до вимог Постанови початок застосування задекларованих роздрібних цін залежить від відсотку їх підвищення, а саме:
• у разі підвищення цін на 15% і більше – застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 30 днів, без урахування дня декларування;
• у разі підвищення цін на 10% і більше, але менше ніж 15%, застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, без урахування дня декларування;
• у разі підвищення цін на 5% і більше, але менше ніж 10%, застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через три дні, без урахування дня декларування.
"У випадках, коли зростання цін відбулося внаслідок закінчення строку дії знижок, декларувати зміну цін не потрібно. Декларуванню підлягає роздрібна ціна, яка підвищується на 5 і більше відсотків, що діяла до запровадження знижки", - йдеться у повідомленні.
Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюватиметься в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт/за посиланням/ (посилання стане активним з 18 травня 2020 року).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна повністю виконала всі умови для укладення нової програми з МВФ – Єрмак.
Урядовий портал інформує, що з 18 травня 2020 року реалізація товарів, що мають істотну соціальну значущість, товарів протиепідемічного призначення, переліки яких затверджено Постановою, за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Наголошується, що до суб’єктів господарювання, які допустять зазначене порушення, застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України "Про ціни і ціноутворення".
"Також громадяни (фізичні особи-підприємці) і посадові особи суб’єктів господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, притягуються до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів у розмірах, визначених статтею 1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення", - зазначається у повідомленні.
Нагадаємо, Степанов розповів, які карантинні обмеження планують зняти з 22 травня.