В.Медведчук прокоментував можливу участь США в переговорах по Донбасу
Київ • УНН
КИЇВ. 10 червня. УНН. Лідер Громадського руху “Український вибір — право народу” Віктор Медведчук у своєму блозі прокоментував можливу участь США в переговорах по Донбасу, передає УНН.
Так, 2 червня посол Сполучених Штатів в Україні Марі Йованович поінформувала громадськість нашої країни про майбутню можливу ревізію зовнішньополітичної лінії США на українському напрямку: “Я думаю, що ми переглядаємо нашу політику щодо України, і я вважаю, ми рухаємося далі дуже позитивним і рішучим чином. Очевидно, що ситуація на сході є важливою частиною цього, і ми хочемо надавати підтримку, наскільки це можливо. Держсекретар Тіллерсон ретельно вивчає всі можливості”.
Передбачається (з високим ступенем ймовірності) різка активізація участі Сполучених Штатів в переговорному процесі.
У той же час формат переговорів з цієї точки зору поки залишається неясним.
Таким чином, почав набувати якихось відчутних рис звернений до України і Росії заклик президента США, сформульований Трампом в характерній для нього манері на каналі Fox News за підсумками травневих переговорів з главами зовнішньополітичних відомств двох держав: “Я маю справу з Китаєм, Японією, Північною Кореєю, з усіма цими різними питаннями. Днями до мене приїжджав міністр закордонних справ Росії, а слідом — вони про це не говорили — міністр закордонних справ України приїхав. Я сказав: “Хлопці, вам потрібно помиритися”.
При цьому створюється враження (принаймні, на це дуже хочеться сподіватися), що озвучені наміри відображають не тільки особисті позитивні устремління американського президента, а й, так би мовити, рішучу волю “колективного Трампа” — консолідована позиція стоїть за новою адміністрацією економічних і політичних кіл, які переконалися в марності вже вжитих заходів і намагаються знайти нові, більш ефективні інструменти врегулювання. Якщо в даному випадку ми дійсно маємо справу з “колективним Трампом”, тобто солідарним і розрахованим на перспективу рішенням правлячого класу і зовнішньополітичного істеблішменту США, то, без сумніву, шанси зупинити кровопролиття в Україні зростають. Якщо ж немає, ситуація знову може погіршитися.
Звертає на себе увагу в даному плані, що особливу роль в просуванні ідеї перезапуску грає державний секретар Рекс Тіллерсон. У той же час недавній дипломатичний витік в Washington Post свідчить про міжвідомчий характер ініціативи, до якої залучений і апарат віце-президента Майка Пенса. Очікуваний перезапуск діалогу на українському напрямку передбачає, ймовірно, поява нового американського спеціального представника по переговорному процесу щодо конфлікту на Донбасі.
У будь-якому випадку перед Україною — вікно можливостей, і дуже важливо грамотно, вміло, не применшуючи власних інтересів, цим скористатися. А це можна зробити тільки в тому випадку, якщо буде нейтралізовано опір української “партії війни”, яка активно заробляє на збройному конфлікті і тому найбільше зацікавлена в триваючому кровопролитті і надалі руйнуванні української економіки.