В Асоціації свинарів розповіли, як можна вберегти свій бізнес в умовах АЧС
Київ • УНН
КИЇВ. 26 червня. УНН. Фахівці Асоціації “Свинарі України” разом з експертами ФАО та представниками бізнесу розробили нову редакцію Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Про це УНН повідомили у прес-службі Асоціації.
Експерти прийшли до висновків, що для боротьби з АЧС необхідні наступні основні кроки.
“Впровадження механізму отримання статусу компартмента з АЧС — це означає оцінку ступеня захисту (біобезпеки) компетентним органом. Якщо рівень біобезпеки відповідає вимогам, незалежно до епізоотичної ситуації навколо, свиногосподарство зможе продовжити свою роботу, зокрема й відвантажувати продукцію за кордон”, — зазначили в Асоціації.
Окрім того в Асоціації додали, що має бути створений чіткий алгоритм дій у зоні захисту (в межах 3 км навколо спалаху АЧС).
“Обов’язкове знищення неідентифікованого поголів’я. За умови негативних результатів лабораторних досліджень, реалізація на забій клінічно здорових ідентифікованих свиней. Вимога обов’язкового забою не розповсюджується на свиногосподарства, які підтвердили високий рівень біобезпеки та мають статус компартмента з АЧС”, — пояснили фахівці.
На переконання предстаників Асоціації “Свинарі Україні”, прописані вимоги вбережуть виробників свинини від знищення свинопоголів’я тільки через те, що вони географічно потрапляють у зону захисту. Крім того, нововведення стануть стимулом для всіх свинарів покращувати рівень біобезпеки на своїх господарствах.
“Наразі проект зі змінами готовий, на нього чекає раунд обговорень і затвердження правок. Будемо сподіватися, що виробники нарешті отримають документ, за яким зможуть прозоро, нормально працювати”, — прокоментувала документ Віце-президент Асоціації “Свинарі України” О.Юрченко.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, у зоні ризику виникнення АЧС перебуває щонайменше 3 млн свиней.
Експерти при цьому прогнозують, що в поточному році африканська чума не покине і може завдати держбюджету країни більше 1,5 млрд грн збитків.
Політики ж вважають, що профільні відомства, покликані боротися з чумою, залишили фермерів з проблемою і її катастрофічними наслідками наодинці.
Зокрема, за словами народного депутата С.Тригубенка, ринок свинини б’є на сполох вже більше року, і Держпродспоживслужбі, як мінімум, слід було б виконувати свої обов’язки.
Додамо, що від імпорту української свинини вже відмовилися Молдова, Румунія і Вірменія.