У ВРУ не розуміють, чому МОЗ зволікає із можливістю врятувати життя онкохворим пацієнтам
Київ • УНН
КИЇВ. 19 грудня. УНН. Народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко не розуміє зволікання чиновників із відповіддю на пропозиції безоплатно пролікувати онкохворих, адже за допомогою таких ініціатив можна врятувати більше людей які потребують допомоги. Про це вона сказала УНН, коментуючи позицію заступника міністра охорони Олександра Лінчевського, який заявив, що за законом має 30 днів, аби відповідати на листи, навіть якщо йдеться про ініціативу приватної лікарні (Клініка Спіженко) надати безкоштовну онкологічну допомогу пацієнтам, що очікують у черзі на державне фінансування.
“Це дуже добре, що бізнес сьогодні готовий простягати руку допомоги для населення України і безплатно надавати певні послуги. Мені важко відповісти, чому МОЗ погоджує ті чи інші ініціативи, я знаю так само ще декілька ініціатив, за якими звертаюся я особисто, щоб якомога швидше вони погоджувалися”, — сказала І.Сисоєнко.
Окрім того, нардеп зазначила, що прийнявши ініціативу Клініки Спіженко, МОЗ зміг би пролікувати більше людей, які потребують трансплантації.
“Якщо за медичними показаннями Клініка Спіженко має такі можливості (пролікувати онкохворих — ред.) і готова таку допомогу надати, то це дуже добре. Тому що є багато людей які потребують трансплантації, яка в Україні не виконується і 80% коштів по цій програмі йде на трансплантацію і на її оплату за кордоном.
І було б добре, якби Клініка Спіженко надала медичну допомогу по онкології і таким чином були б збережені кошти по цій програмі, і далі б їх можна використати для лікування тих людей, яким потрібна трансплантація, — і тоді б відповідно більше б людей змогли отримати медичну допомогу за кордоном. І відповідно більше житті було б врятовано”, — додала І.Сисоєнко.
Нагадаємо, три тижні тому Центр онкології “Клініка Спіженко” звернувся до МОЗ України із соціальною ініціативою безкоштовно пролікувати онкохворих українських пацієнтів, які у черзі очікують на бюджетне фінансування, аби отримати лікування.