У ЦВК назвали компоненти кібербезпеки під час виборів у 2019 році
Київ • УНН
КИЇВ. 11 червня. УНН. Кібернетична безпека під час проведення виборчого процесу у 2019 році матиме два компоненти. Відповідне питання обговорювалось під час експертного круглого столу “Кіберзагрози для виборчого процесу в Україні”, з посиланням на прес-службу ЦВК передає УНН.
Так, у своєму виступі голова ЦВК Михайло Охендовський наголосив на важливості питань кібербезпеки та прозорості процесу ідентифікації відповідних загроз напередодні виборів 2019 року.
Зокрема, він зазначив, що до травня 2014 року питання кібербезпеки в Україні публічно обговорювались, як правило, лише в контексті кіберзлочинності у банківській галузі або захисту критичної інфраструктури. У контексті ж виборів ця проблематика була предметом інтересу фахівців тільки тих структур, які безпосередньо займалися питаннями захисту інформаційних ресурсів Центральної виборчої комісії, — власне самої Комісії, Служби безпеки України і Державної служби спеціального зв’язку та технічного захисту інформації.
“Проте після масованої хакерської атаки на інформаційні ресурси Центральної виборчої комісії 22 травня 2014 року усі зрозуміли, що питання кібербезпеки остаточно стали складовою частиною підготовки будь-яких загальнонаціональних виборів в Україні, а відтак становитимуть і публічний інтерес. Тоді ми на практиці відчули важливість першого з двох компонентів кібернетичної безпеки будь-яких виборів — безпеки інформаційних ресурсів, обладнання та даних, які використовуються органами управління виборчим процесом. Своєю чергою другий компонент кібербезпеки виборів — захист інформаційних просторів суверенних держав — став предметом суспільного інтересу, професійних досліджень, дискусій та практичних дій державних інституцій і приватних корпорацій після виборів Президента США 2016 року”, — заявив голова ЦВК.
За словами Михайла Охендовського, інформаційний простір є тим середовищем, у якому формується воля виборця відносно кандидатів на виборах. Відтак можна вважати, що зміст виборчих бюлетенів на момент закінчення голосування значною мірою є продуктом відповідного інформаційного простору.
В ЦВК додали, що фейкові новини та фейкова інформація про кандидатів “трансформуються в цілком реальні юридичні результати голосування, в політичні структури парламентів або конкретні особистості голів держав”.
Як повідомляв УНН, питання оновлення складу Центральної виборчої комісії обов’язково буде розглянуте до осені.