У Сумах озброєний чоловік пограбував заклад "Української національної лотереї"
Київ • УНН
КИЇВ. 16 червня. УНН. Сумська поліція з‘ясовує особу зловмисника, який вчинив розбійний напад на один із пунктів “Української національної лотереї” та відібрав у оператора закладу сім тисяч гривень, передає УНН з посиланням на відділ комунікації поліції Сумської області.
“Сьогодні, о 04.34, до чергової частини Сумського відділу поліції надійшло повідомлення від диспетчера приватної охоронної фірми про те, що по вул. Харківській, 38, в приміщенні, де проводяться лотерейні розіграші, невідомі особи погрожують зброєю. Працівники поліції, прибувши на виклик, встановили: невідомий чоловік у чорному одязі та масці-балаклаві зайшов до приміщення, та, погрожуючи предметом схожим на пістолет, відібрав у оператора лотереї 7 тис грн. Дану подію відразу було внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст. 187 Кримінального кодексу України „Розбій“. Наразі ведуться пошуки зловмисника,” — йдеться у повідомленні.
Зазначимо, що на офіційному сайті “УНЛ” вказано, що саме їхнє представництво розташоване у Сумах на вулиці Харківській, 38.
Нагадаємо, 12 травня цього року поліція Дніпропетровської області повідомила про те, що подружжя здійснило напад на точку розповсюдження “УНЛ”. Погрожуючи іграшковим пістолетом, жінка забрала з каси 11 тисяч гривень.
Як зазначили в поліції, жінка зімітувала напад на власного чоловіка, який працював касиром закладу. У своїх показах вона зізналася, що її чоловік стажувався в “УНЛ” місяць і щодня бачив там у касі чималі кошти. Після цього інциденту на Дніпропетровщині експерти запідозрили “Українську національну лотерею” в організації азартних ігор. За словами експерта З.Топорецької, 11 тисяч гривень для пункту розповсюдження лотерей — надто великі кошти, що може свідчити про нелегальну діяльність закладу.
Раніше УНН повідомляв, що проти нічної діяльності “Української національної лотереї” виступили на Київщині та Полтавщині. Нагадаємо, азартні ігри з 2009 року в Україні офіційно заборонені. Однак навіть при повній забороні їх діяльність ніхто не може проконтролювати.
Минулого року Мінфін тричі намагався легалізувати азартні ігри, проте у Верховній Раді законопроект відомства назвали коррупційним та виступили категорично проти легалізації азарту на фоні економічної кризи та бойових дій на Сході країни.
Цього року, в травні Мінфін опублікував проект ліцензійних умов для лотерей, в якому експерти побачили ту ж саму спробу легалізувати азартні ігри, але вже через Кабмін. У проекті ліцензійних умов немає чіткого розмежування між лотереєю Тото і букмекерством. А останнє належить до азартних ігор і заборонено в Україні. Проект ліцензійний умов Мінфіну не потрібно погоджувати з Верховною Радою, достатньо підпису лише однієї людини — прем’єр-міністра В.Гройсмана.
Окрім легалізації азартних ігор, документ Мінфіну монополізує лотерейний ринок під наближену до влади компанії “УНЛ” (“Українська національна лотерея”), яку пов’язують з нардепом від БПП Олександром Третьяковим. Як раніше повідомляв УНН, сьогодні на ринку лотерей працюють три компанії: “УНЛ” (Українська національна лотерея), “Патріот” і “М.С.Л.” (Молодьспортлото). Однак “Патріот” і “М.С.Л.” намагаються прибрати з ринку за допомогою санкцій РНБО і ліцензійних умов, які розробив Мінфін. Проти “М.С.Л.” ввели санкції на підставі листа 7-річної давності самого власника компанії Георгія Ложенка. Тоді “М.С.Л.” запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено “Альфа-банк”.
Банк ніколи не входив в структуру “М.С.Л.”. Єдині фінансові відносини “М.С.Л.” і “Альфа-Банк” — це звичайний кредит. Незважаючи на це, держоргани розцінили лист як доказ “російського сліду” в діяльності компанії. Пізніше СБУ відмовилася від своїх претензій до “М.С.Л.”, але головного конкурента “УНЛ” все одно залишили під санкціями.