Справи небойових втрат військових доручили окремому відділу прокуратури
Київ • УНН
КИЇВ. 4 березня. УНН. Офіс Генерального прокурора впроваджує нові заходи для ефективного розслідування фактів небойових втрат військовослужбовців. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Офісу Генпрокурора.
“З метою координації діяльності правоохоронних органів під час розслідування та здійснення процесуального керівництва у військовій прокуратурі об’єднаних сил створено відділ процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях цієї категорії”, — йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що відповідне рішення прийнято керівництвом Офісу Генерального прокурора, в тому числі після зустрічей з членами сімей загиблих у небойовій обстановці військовослужбовців. “Генеральний прокурор вже відрядив до військової прокуратури об’єднаних сил групу досвідчених військовослужбовців військових прокуратур для посилення ефективності роботи”, — зазначається в повідомленні.
Як результат, як вказано, за процесуального керівництва прокурорів військової прокуратури Донецького гарнізону, до суду вже направлено обвинувальний акт щодо командира підрозділу військової частини, який підозрюється у застосуванні фізичного насильства до підлеглого, яке призвело до смерті (ч. 2 ст. 121, ч. 4 ст. 426-1 КК України).
"Крім того, досліджуються обставини можливої упередженості командування зазначеної частини під час проведення службового розслідування (за його висновками з військовослужбовцем нібито стався нещасний випадок через особисту необережність), а також можливого приховування ними вчинення підлеглим кримінального правопорушення“, — йдеться в повідомленні.
Також, через неефективність розслідування у деяких провадженнях цієї категорії змінено орган досудового розслідування та подальше слідство доручено слідчим територіальних управлінь ДБР.
“Окремі провадження відновлено, а передчасно прийняті слідчими рішення у них скасовано. Одночасно з цим змінено групи прокурорів у таких провадженнях із включенням до їх складу працівників новоутвореного відділу. Керівництво ДБР орієнтовано на необхідність забезпечення контролю за розслідуванням цих проваджень”, — зазначається в повідомленні.
Окрім того, вивчається питання необхідності створення спеціального підрозділу у складі територіального управління ДБР, розташованого у місті Краматорську, для забезпечення ефективності досудових розслідувань, а також щодо підписання спільної Інструкції правоохоронних органів з питань розслідування кримінальних правопорушень зазначеної категорії.
Нагадаємо, Офіс Генпрокурора змінив структуру військової прокуратури.