Скорочення повноважень ОАСК: у Зеленського роз’яснили, що буде з тими справами, які наразі розглядає суд
Київ • УНН
КИЇВ. 17 лютого. УНН. Всі справи, навіть скандальні, залишаться в Окружному адміністративному суді Києва якщо він відкрив провадження, у разі скорочення повноважень суду. Про це журналісту УНН розповів представник Глави держави у КСУ Федір Веніславський.
Цитата
“Їх суд розгляне оскільки є принцип безперервність судового розгляду. Якщо суд відкрив провадження, то він має це провадження до кінця дійти. Тому в даному випадку з тими справами, які зараз розглядаються в ОАСК нічого не буде. ОАСК їх розгляне до кінця”, — сказав Веніславський.
Також він розповів, що три законопроекти, ініційовані Президентом України Володимиром Зеленським щодо функціонування судової системи винесуть на голосування до ВР не раніше ніж на наступному пленарному тижні.
“Я думаю, що це буде не раніше ніж на наступному пленарному тижні, оскільки потрібно отримати висновок комітету, потрібно, щоб пройшли строки на подачу альтернативних законопроектів”, — зазначив Веніславський.
Доповнення
Законопроект № 5067, ініційований Президентом України Володимиром Зеленським, пропонує скоротити повноваження Окружного адміністративного суду Києва, виключивши з його підсудності справи щодо оскарження нормативно-правових актів уряду, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Нацбанку чи іншого суб’єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України.
Що було раніше
У Верховній Раді зареєстровано три законопроекти, ініційовані Президентом України Володимиром Зеленським щодо функціонування судової системи.
Раніше у Президента Володимира Зеленського зазначали, що у разі ухвалення першого законопроекту всі судові спори, у яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб’єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, забираються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва і будуть передані Верховному Суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика Палата Верховного Суду.
Другий законопроект передбачає обов’язкову перевірку на доброчесність чинних та майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також врегульовує питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів як постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.
В ОП також зазначали, що третім законопроектом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення й запроваджується відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.
Доповнення
Додамо, що ОАСК відомий своїми скандальними рішеннями та суддями. Одними з нещодавніх своїх рішень, приміром, суд скасував рішення КМДА щодо перейменування Московського проспекту на проспект Бандери, постанову уряду щодо нового українського правопису.
Також голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка підозрюють в об’єднанні із поплічниками задля захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.
Питання повноважень ОАСК також обговорюється вже певний час. Голова НАБУ Артем Ситник з цього приводу висловлював думку, що теоретично ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва можливо, проте правильніше та простіше було перетворити його в простий суд першої інстанції.
У жовтні минулого року Зеленський у відповідь на петицію з проханням подати до ВР законопроекти про ліквідацію ОАСК запропонував розпочати консультації з ВРП для напрацювання прозорої та коректної процедури, яка дозволила б вирішити питання ОАСК" та зняти певну напругу в суспільстві щодо цієї ситуації".