
Саміт Східного партнерства: лідери ЄС визнали "Асоційоване тріо" з Україною, але промовчали про членство
Київ • УНН
КИЇВ. 16 грудня. УНН. Країни Європейського Союзу та країни-учасниці "Східного партнерства" по завершенню саміту в Брюсселі ухвалили спільну декларацію. У ній лідери ЄС заявили, що визнають "Асоційоване тріо" (Грузія, Молдова, Україна) щодо розширення співпраці з Євросоюзом, але при цьому "промовчали" про членство. Про це УНН повідомляє з посиланням на декларацію.
Деталі
У тексті декларації повідомляється, що Євросоюз "визнає європейські устремління і європейський вибір" частини країн "Східного партнерства". Там додали, що "погоджуються з правом України прагнути до більшого".
Цитата:
"Ми підтверджуємо суверенне право кожного партнера вибирати рівень амбіцій і цілей, до яких він прагне у своїх відносинах з Європейським Союзом", - йдеться в документі.
Окрім того, там міститься офіційне визнання "Асоційованого тріо" (Грузія, Молдова, Україна) щодо розширення співпраці з Євросоюзом.
"Євросоюз бере до уваги посилену координацію між ними з питань, що становлять спільний інтерес, пов'язаних з імплементацією Угод про асоціацію та вільну торгівлю і співробітництво в межах Східного партнерства", - йдеться в документі.
У тексті документа коротко згадується про агресивні дії Росії на українських кордонах, проте конкретних заяв щодо країни-агресора немає.
Цитата:
"Ми глибоко стурбовані продовженням дестабілізації і порушеннями принципів міжнародного права в багатьох частинах регіону Східного партнерства, що становить загрозу миру, безпеці і стабільності", - йдеться в заяві.
Там закликали сторони конфлікту до відновлення зусиль щодо сприяння мирному врегулюванню конфліктів у регіоні Східного партнерства на основі принципів і норм міжнародного права.
У підсумковій декларації повідомляється, що Євросоюз як і раніше виступає за збереження суверенітету, незалежності і територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів усіх країн "Східного партнерства".
Там також йдеться про незмінне прагнення до зміцнення демократії і верховенства закону, і захисту прав людини, основоположних свобод, як головної мети співпраці в межах "Східного партнерства".
Додамо
Україна цього року почала збирати підписи на підтримку вступу України до ЄС у своїх зарубіжних партнерів.
15 грудня сьома країна Євросоюзу - Словенія - підписала Декларацію про європейську перспективу в Україні.
Раніше Хорватія підписала Декларацію про європейську перспективу України. Ще раніше це ж зробили Литва, Латвія, Естонія, Польща, Словаччина.
Як кажуть оглядачі, такий підхід — збір підписів — є новою тактикою Києва до зближення з ЄС. Це підтвердили і в Офісі Президента. Заступник керівника ОП Ігор Жовква, якого називають радником Президента з питань зовнішньої політики, укладення декларації про європейську перспективу України назвав важливим кроком на шляху реалізації стратегічної мети нашої держави. Жовква зазначив, що в декларації зокрема визнається право України подати заявку на членство в ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз.
Водночас в експертних колах такий підхід називають дуже амбітним і задають питання, скільки ж країн блоку готові таким чином висловити підтримку євроінтеграційним прагненням України. До слова, ще коли Україна була на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, опір чинили Нідерланди, де навіть проводили референдум з цього приводу.
Саміт Східного партнерства: лідери ЄС визнали "Асоційоване тріо" з Україною, але промовчали про членство
Країни Європейського Союзу та країни-учасниці "Східного партнерства" по завершенню саміту в Брюсселі ухвалили спільну декларацію. У ній лідери ЄС заявили, що визнають "Асоційоване тріо" (Грузія, Молдова, Україна) щодо розширення співпраці з Євросоюзом, але при цьому "промовчали" про членство. Про це УНН повідомляє з посиланням на декларацію.

В Австралії вітер зніс надувний батут: загинуло четверо дітей
В австралійському штаті Тасманія четверо дітей загинули внаслідок падіння з надувного батуту, який знесло вітром. Про це повідомляє УНН із посиланням на BBC.

Марсохід NASA Perseverance знайшов "базові" породи
Марсохід NASA Perseverance виявив, ймовірно, найстаріші породи на місці приземлення в кратері на Червоній планеті, пише УНН з посиланням на BBC.

Українцям зробили вже 27 млн щеплень від COVID-19
Повний курс вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні з кінця лютого отримали вже 12,7 мільйона людей. При цьому загалом зробили 27 мільйонів щеплень, з яких за останню добу - близько 143 тисяч, більшість - другою дозою. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані МОЗ України.

Тумани з ожеледицею та до 8° тепла: прогноз погоди на сьогодні
Частину України сьогодні очікує невеликий дощ, місцями - тумани та ожеледиця на дорогах. Про це УНН повідомили в Укргідрометцентрі.

Вранці у Києві утворилися затори: на яких вулицях
Станом на 8:15 четверга, 16 грудня, на вулицях і проспектах Києва помітно ускладнення руху транспорту. Про це свідчать дані онлайн-сервісу Google Maps, повідомляє УНН.

В Україні вже 3,58 млн випадків COVID-19, за добу - 9 590
В Україні зафіксовано вже 3,58 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, приріст за добу, 15 грудня, - понад 9,5 тисячі, більше на 18% проти показника днем раніше. Кількість одужалих тримається вище кількості нових захворілих. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані МОЗ України.

Сьогодні Президент України проведе зустріч зі Столтенбергом у Брюсселі
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 16 грудня, зустрінеться з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Північноатлантичного альянсу.

ООС: з боку збройних формувань РФ зафіксовано 9 порушень режиму припинення вогню
Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті у рамках Тристоронньої контактної групи. Упродовж минулої доби, 15 грудня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 9 порушень режиму припинення вогню, 5 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Про це повідомляє УНН з посиланням на штаб ООС.

Сьогодні на позачерговій сесії нардепи планують внести зміни до Державного бюджету на 2021 рік
Сьогодні, 16 грудня, Верховну Раду позачергово скликають для розгляду питання погашення заборгованості та виплати поточної заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств. Про це йдеться на сайті ВР, передає УНН.
