Рівень антисемітизму в Україні залишився без змін навіть попри пандемію - звіт
Київ • УНН
КИЇВ. 16 лютого. УНН. Рівень антисемітизму в Україні у 2020 році залишився без змін у порівнянні з попереднім роком, навіть з огляду на соціальну напругу у світі навколо пандемії COVID-19. Про це йдеться в звіті, оприлюдненому Об’єднаною єврейською общиною України, передає УНН.
Цитата
“З огляду на те, що загальна кількість випадків антисемітизму у 2020 році є незначною, зниження їх кількості, порівнюючи з 2019 роком, на 12% (-5) вважається на рівні похибки. Об’єднана єврейська община України робить висновок, що рівень антисемітизму в Україні залишився без змін”, — йдеться в звіті.
Деталі
За даними общини, у 2020 році було зафіксовано 49 випадків прямого антисемітизму. До цього числа не входять прояви антисемітизму в соціальних мережах.
Як зазначають в ОЄОУ, частка побутових випадків антисемітизму не зросла “навіть з огляду на соціальну напругу у світі навколо пандемії COVID-19 та соціальну напругу навколо паломництва брацлавських хасидів, створену ексмером Умані з політичних мотивів”.
Водночас зазначається, що після заяв мера “спостерігається тенденційність побутових випадків саме в липні”.
Водночас, за даними общини, протягом року збільшилась кількість проявів антисемітизму в соціальних мережах та сталося п’ять випадків фізичного насилля: у Вінниці, Маріуполі, два в Умані та ще один під Бердянськом.
“Є позитивні тенденції щодо відсутності, очевидно, замовних інцидентів пов’язаних із політичними питаннями, як це було минулого року щодо теми з продажу землі. Але є негативна тенденція, згідно з якою на синагоги у Вінниці та Маріуполі скоєно напади, а також здійснена спроба підпалу синагоги в Херсоні. Варто зазначити, що подібні випадки були відсутні у 2019 році”, — йдеться в звіті.
Водночас, община акцентувала увагу на поліпшенні дій правоохоронних органів, які більш охоче реєструють кримінальні правопорушення з випадків антисемітизму. Водночас тенденція з незаконною відмовою у відкритті кримінальних проваджень та припиненням розслідування без об’єктивних причин зберігається, зазначають автори звіту.
“У 2020 році Об’єднана єврейська община України отримала листи з підтримкою від 115 єврейських громад України щодо необхідності прийняття визначення антисемітизму на державному рівні. Вони будуть передані до Верховної Ради України з початком законотворчого процесу”, — підсумовують в ОЄОУ.
Доповнення
Наприкінці минулого року у ЄС прийшли до висновку щодо зростання загроз для євреїв в Європі, включаючи відродження теорій змови, відкрите вираження прихильності антисемітизму, особливо в зв’язку з пандемією COVID-19, а також випадків злочинів, скоєних на ґрунті антисемітизму.
На фоні такої негативної тенденції 27 держав-членів ЄС підтвердили свою відданість принципам Декларації Європейської Ради “про боротьбу з антисемітизмом і вироблення єдиної стратегії в галузі безпеки з метою кращого захисту єврейських громад та інститутів в Європі” і домовилися про нові кроки в області боротьби з антисемітизмом.