Помпео про "Північний Потік-2": Ми не хочемо, щоб Європа залежала від Путіна
Київ • УНН
КИЇВ. 8 листопада. УНН. Державний секретар США Майк Помпео нагадав Німеччині, що США виступає проти будівництва газогону “Північний потік-2” та залежності ФРН від російських енергоносіїв. Про це він заявив під час виступу в берлінському Фонді Кербера у п’ятницю, 8 листопада, перед зустріччю з канцлеркою ФРН Анґелою Меркель, передає УНН із посиланням на DW.
“Ми не хочемо, щоб енергозабезпечення Європи залежало від Володимира Путіна”, — заявив Помпео. Під час виступу державний секретар США загострив увагу на авторитарних тенденціях у Росії та Китаї та заявив, що Німеччина повинна боротися заради свободи у світі спільно з США.
Помпео також застеріг Німеччину від використання обладнання китайського телекомунікаційного концерну Huawei при створенні мобільних мереж 5G. Ексочільник ЦРУ Помпео нагадав, що США підозрюють китайський концерн у промисловому шпигунстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін нападає на сусідні країни і вбиває своїх політичних опонентів — Помпео
Втім, незадовго до цього, під час зустрічі з новопризначеною головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, Меркель зазначила, що уряд ФРН підвищить вимоги безпеки під час розбудови мережі 5G, але не виключатиме окремі підприємства з участі у цьому процесі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай розпочав розробку 6G через місяць після запуску мобільної мережі п’ятого покоління
Уже після зустрічі Помпео і Меркель, яка відбулася згодом в рамках дводенного візиту державного секретаря США до ФРН, сторони обмінялися більш дипломатичними заявами. Так, канцлерка Німеччини пообіцяла Вашингтону “активну допомогу” у вирішенні міжнародних криз. А Помпео похвалив анонсоване міністеркою оборони ФРН Аннеґрет Крамп-Каренбауер збільшення оборонних видатків Берліна до 2 відсотків від ВВП до 2031 року. Він наголосив, що це є сильним сигналом для НАТО.
Нагадаємо, у ніч на 8 листопада Бундестаг переніс голосування щодо Газової директиви ЄС, щоб дало “Північному потоку-2” змогу обійти обмеження директиви. Депутати від правопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” ініціювали перенесення рішення через те, що на засіданні не було кворуму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Разумков обговорив із представником ФРН ситуацію навколо “Північного потоку-2”