Папа Римський провів різдвяну месу у Ватикані: паства у масках, Понтифік - без
Київ • УНН
КИЇВ. 25 грудня. УНН. У ніч з 24 на 25 грудня більшість західних християнських церков – насамперед, католики та протестанти – відзначили наступ головного для них свята в році: Різдва Христового, яке святкується у день народження Ісуса за григоріанським календарем, пише УНН із посиланням на Vatican news.
Свято у Ватикані
За традицією, у Ватикані відбулось пишне богослужіння у католицькому Соборі святого Петра. Різдвяну месу відслужив особисто папа римський Франциск, однак, як і у 2020 році, через пандемію коронавірусу до канонічного порядку свята було внесено зміни. Хоча до собору було допущено в 10 разів більше парафіян, ніж минулого року — 2 тисячі замість двохсот — це приблизно в 10 разів менше за максимальну заповнюваність базиліки святого Петра, яка здатна вмістити до 20 тис. віруючих.
До того ж, з огляду на фізичний стан 85-річного понтифіка, меса, яка зазвичай починається рівно опівночі, цього разу була перенесена на 20:30 вечора (за київським часом).
У своєму зверненні до пастви глава Римо-католицької церкви звернув увагу на вміння бачити прояв Бога не в грандіозних, а, навпаки, у малих речах. Невипадково, зазначив понтифік, Ісус народився в бідній сім’ї, в якій для нього не було навіть колиски (згідно зі Святим Письмом, новонародженого Месію довелося покласти в ясла — годівницю для худоби — ред.).
Цитата
“Зміст Різдва, — сказав, зокрема, Папа Франциск, — у тому, що Господь не підносить себе в пишноті, а сходить (до нас), щоб виявлятися в малому. Він обирає цей шлях, щоб бути ближчими до нас, торкнутися наших сердець, дати нам порятунок і повернути нас до того, що дійсно має значення”.
Папа Римський без маски
Слід зазначити, що папа Франциск відслужив всю месу без захисної маски, навіть коли проходив між рядами з тими, хто молився, яких, навпаки, зобов’язали бути присутніми на богослужінні в масках. Схоже, понтифік не злякався останніх даних, згідно з якими в різдвяний святвечір в Італії було зареєстровано 50 600 нових випадків зараження COVID-19.
З цієї причини держсекретар Ватикану (що має статус суверенної держави) 23 грудня видав указ про обов’язкову вакцинацію всіх мешканців та персоналу Святого Престолу. Згідно з джерелами, на які посилається Associated Press, Папа Франциск теж пройшов повну вакцинацію і вже отримав “бустер” — третю дозу щеплення.