Голова Верховного суду України: залякувати суддів перезавантаженням – не реформа
Київ • УНН
КИЇВ. 17 жовтня. УНН. Голова Верховного суду України Валентина Данішевська розкритикувала ухвалений Верховною Радою законопроект про судову реформу. Про це вона розповіла в ефірі Радіо Свобода, передає УНН.
“ВСУ є тим органом, який прийматиме остаточне рішення не тільки у справах Коломойського (справа щодо ПриватБанку — ред), а й по виборах на непідконтрольних територіях. Тому, напевне, незалежний ВСУ не дуже влаштовує діючу владу. Оскільки і причин немає, і пояснень немає”, — заявила Данішевська.
Голова ВСУ зазначила, що судова система страждає від нестачі кадрів, а новий закон тільки вдвічі скоротить кількість суддів Верховного суду.
“Судді ВСУ проходили конкурсний відбір. І це відбувалося впродовж року. Тобто кожен конкурс тривав майже рік. Визначили найкращих і призначили. Деякі з них працюють лише 4 місяці у ВСУ. Тепер серед цих 192 суддів треба призначити гірших, тобто тих, які не можуть начебто далі працювати у ВСУ... Можна залишити і 50 для того, щоб через два місяці ухвалити новий закон і заповнити ВСУ іншими людьми. Ця так звана реформа передбачає єдину мету — поміняти людей”, — зазначила Данішевська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посли країн Заходу занепокоєні через судову реформу в Україні
У свою чергу, очільниця ВСУ додала, що у неї все ж таки є надія, що Президент України Володимир Зеленський ветує цей закон.
Нагадаємо, Верховна Рада у середу, 16 жовтня, ухвалила законопроєкт номер 1008, яким запроваджується так звана судова реформа президента Володимира Зеленського. Законопроєкт підтримали лише члени фракції “Слуга народу” та низка позафракційних депутатів. Інші фракції голосували “проти”.
Документ, зокрема, передбачає скорочення кількості суддів Верховного Суду України двічі — з 200 до 100, а також — розпуск чинного складу ВККС і скорочення кількості її членів з 16 до 12. Також Рада створила комісію з питань доброчесності. Вона матиме повноваження ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, членів ВККС і Вищого суду правосуддя, ініціювати їхнє звільнення та стежити за доброчесністю суддів Верховного Суду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Латвії позитивно оцінив початок судової реформи в Україні