Bloomberg: низка країн ЄС не хочуть швидко деталізувати можливі санкції проти РФ через Україну, вказують на ризики

Bloomberg: низка країн ЄС не хочуть швидко деталізувати можливі санкції проти РФ через Україну, вказують на ризики

Київ  •  УНН

 • 24393 перегляди

КИЇВ. 15 грудня. УНН. Провідні країни Європейського Союзу опираються прагненню швидкої рзробки конкретних санкцій, які будуть накладені на Росію, якщо вона вторгнеться в Україну. Дехто у ЄС стверджує, що оприлюднення варіантів санкцій дасть російському лідеру Володимиру Путіну "бійку, яку він шукає", за словами високопоставлених дипломатів і чиновників, пише УНН з посиланням на Bloomberg.

Деталі

"Німеччина, Франція, Італія та Іспанія хочуть зосередитися на переговорах із Москвою, перш ніж викладати подробиці про болючі економічні заходи, які вони ініціюють. Але інші країни-члени стверджують, що підтримка публічних погроз санкціями краще стримає президента Росії Володимира Путіна", за словами високопоставлених дипломатів і чиновників, яких цитує Bloomberg.

За словами однієї з офіційних осіб, "посли країн, включаючи східноєвропейські країни, Нідерланди та скандинавські країни, попросили Європейську комісію, виконавчу ланку блоку, якнайшвидше обговорити з ними документ з докладними планами санкцій, що розробляється". Інший сказав, що плани переважно завершені.

Але Німеччина вважає, що такий підхід не залишить проти Росії жодної "зброї" на майбутнє, бо проект може бути "злитий", сказав один із чиновників. Країни-однодумці стверджують, що публікація документу про варіанти дасть Путіну "бійку, яку він шукає", і що все, що завдає шкоди Росії, цілком може вплинути на держави-члени ЄС з огляду на тісні економічні зв'язки, пише видання.

За словами високопосадовців ЄС, "вони стверджують, що очікування, коли Путін зробить крок, перш ніж рішуче відреагувати конкретною, індивідуальною відповіддю, було б більш ефективним, ніж дуже рано викладати різні варіанти на стіл з ризиком, що деякі з них можуть не бути використані". Вони наголошують, що немає жодних сумнівів у тому, що у разі вторгнення будуть застосовані болючі заходи, але точаться суперечки про те, наскільки докладним має бути планування заздалегідь, враховуючи невизначеність намірів Путіна, вказано у статті.

Обережність з боку кількох країн ЄС, відзначає видання, також відображає той факт, що деякі члени блоку не поділяють переконання Вашингтона в тому, що Путін може планувати вторгнення, можливо, вже на початку наступного року.

За словами двох послів ЄС, попереду Євросоюзу чекає довга і важка дискусія про те, як поводитися з Росією щодо нарощування сил та будь-яких майбутніх кроків.

Доповнення

Низка західних лідерів, у тому числі президент США Джо Байден, президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц, останніми днями говорили з Путіним, щоб передати повідомлення про те, що Захід накладе набагато жорсткіші санкції, ніж останніми роками, у випадку російського вторгнення. За словами людей, знайомих із планами, це можуть бути кроки щодо відключення великих російських банків від західної фінансової системи SWIFT, а також потенційне зобов'язання Німеччини не вводити в експлуатацію газопровід "Північний потік – 2" з Росії, пише Bloomberg.