Банки відмовляються підтримувати проекти свинарів - Асоціація тваринників України
Київ • УНН
КИЇВ. 8 лютого. УНН. Асоціація тваринників України звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із відкритим листом, у якому закликала владу вжити низку заходів на захист інтересів фермерів, передає УНН із посиланням на текст звернення.
Серед іншого, в АТУ наголосили на проблемі кредитування свинарів, яка виникла, зокрема, і через епідемію АЧС (африканської чуми свиней) в країні.
“На жаль за кредитами виробникам свинини буде досить складно отримати компенсацію будівництва чи реконструкції тваринницьких ферм і комплексів (альтернативний механізм підтримки за новим Порядком), так як банки через проблему з АЧС вважають проекти з свинарства ризиковими, не бажають їх кредитувати, а страхові компанії страхувати по ним ризики”, — зазначили в АТУ.
Асоціація пропонує Уряду ввести компенсацію відсотків за кредитами на обігові кошти діяльності діючих підприємств промислового свинарства та скотарства (не лише для вівчарства, козівництва, бджільництва, звірівництва, кролівництва, шовківництва, аквакультури).
Також, в АТУ вважають за доцільне передбачити бюджетну дотацію для виробників свинини, як мінімум, у розмірі 2 грн на кілограм свинини як часткову підтримку відміненій квазіакумуляції ПДВ.
Нагадаємо, в поточному році вже зафіксовано близько 30 випадків АЧС. У 2017 їх було понад 160.
За підрахунками експертів, АЧС завадила Україні заробити додаткові 12 млн дол. на експорті свинини. А збитки від хвороби вже перевищують 1 млрд грн.
Нездатність влади ефективно реагувати на поширення хвороби привела до значного подорожчання свинини та сала, констатують фахівці.
Додамо, що раніше нардеп Сергій Тригубенко, аби мінімізувати втрати фермерів і держави в цілому, запропонував відновити в Україні практику страхування господарств від АЧС.
“За моєю інформацією, великі страхові компанії в Україні готові розглядати можливість страхування від випадків АЧС. Для цього потрібна підтримка фахівців-аграріїв, щоб правильно вирахувати формулу страхових внесків, які б під силу було сплачувати фермеру, та яких би вистачало для покриття збитків у випадку ураження хворобою”, — заявив він.