"Закон передано на підпис Президенту України", - йдеться у повідомленні.
Деталі
Йдеться про законопроект “Про внесення змін до статті 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб” (реєстр. №3010а).
Документ передбачає надання допомоги з часткового безробіття на період карантину, спричиненого не лише коронавірусною інфекцією, а й у разі запровадження подібних обмежень через інші захворювання в майбутньому.
Закон надає право Кабінету міністрів України визначати порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, надзвичайної ситуації, її розмір, строк надання, а також порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги.
Доповнення
Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували і влітку перевили у форму адаптивного карантину.
З 8 по 24 січня в Україні діяв жорсткий карантин. Його вводили, щоб "збити" хвилю захворюваності на COVID-19. Голова МОЗ Степанов зазначав, що головного ефекту від січневого "локдауну" вдалося досягти.
Україна з 25 січня повернулася до обмежень, які діяли до січневого жорсткого карантину, - по всій території країни правила "помаранчевої" зони.
Загалом дію обмежень продовжено до 28 лютого. Розглядається можливість продовжити адаптивний карантин до травня.
Обмежувальні заходи вдарили зокрема і по українському ринку праці.
Станом на 30 листопада 2020 року у центрах зайнятості перебувало близько 410 тисяч безробітних.
За даними Мінекономіки, в Україні було виплачено понад 13 млрд грн допомоги по безробіттю та частковому безробіттю за 8 карантинних місяців.