zahroza-myt-trampa-posyliuie-poboiuvannia-shchodo-zrostannia-kytaiu-ft

Загроза мит Трампа посилює побоювання щодо зростання Китаю - FT

 • 12164 переглядiв

Економісти попереджають, що зростання експорту Китаю може ослабнути чи навіть скоротитися наступного року через мита Дональда Трампа, на тлі того, як нова адміністрація США загрожує підірвати найважливіше джерело розширення для Пекіна, пише УНН з посиланням на Financial Times.

Деталі

Китайський експорт зріс приблизно на 5,4% у доларовому вираженні з січня по листопад у річному вимірі до 3,2 трлн доларів, що зміцнило загальне зростання ВВП у той час, коли влада щосили намагалася відновити довіру під час затяжного спаду на ринку нерухомості.

Але економісти загалом очікують уповільнення у 2025 році через мита, які, на думку багатьох, збільшать необхідність посилення підтримки економіки з боку Пекіна.

Експорт "був великою частиною економічного зростання в 2024 році, - сказав Робін Сін, головний економіст по Китаю в Morgan Stanley. - Я думаю, що цей внесок виразно скоротиться".

Минулого місяця Трамп пообіцяв підвищити мита на китайські товари на 10 відсотків - порівняно з більш ранніми погрозами у 60 відсотків - хоча офіційного рішення до його інавгурації в січні не було ухвалено.

Хоча прогнози їхньої потенційної дії відрізняються, Goldman Sachs очікує, що китайський експорт скоротиться на 0,9 відсотка в доларовому вираженні наступного року. Capital Economics також прогнозує явне зниження, тоді як UBS та Nomura прогнозують нульове зростання експорту.

Інші банки, включаючи Morgan Stanley та ING, показують, що експорт все ще зростатиме, але набагато повільнішими темпами, ніж у 2024 році.

Опитування економістів, опубліковане минулого тижня дослідницькою фірмою FocusEconomics, оцінило зростання експорту китайських товарів всього в 2 відсотки в 2025 році, що різко нижче за прогноз зростання в 3,9 відсотка місяцем раніше.

Зниження зростання експорту відбудеться у критичний момент для китайської економіки. Минулого тижня на щорічній Центральній економічній робочій конференції глава КНР Сі Цзіньпін звернув увагу на внутрішній попит, що стало ознакою відновлення терміновості у стимулюванні зростання.

Економічні дані у понеділок показали несподівану слабкість роздрібного продажу, що посилило тиск на політиків. Наприкінці вересня Пекін вже вжив заходів щодо підтримки цін на фондовому ринку та надав пакет рефінансування місцевих органів влади минулого місяця.

Сін із Morgan Stanley попередив, що уповільнення зростання експорту "ще більше посилить проблему дефляції в Китаї".

Представник Національного бюро статистики заявив у понеділок, що зовнішнє середовище стало "складнішим".

Тін Лу, головний економіст по Китаю в Nomura, сказав, що тарифи мита почати впливати на експорт Китаю з середини 2025 року, і припустив, що постачання з випередженням у четвертому кварталі також чинитимуть тиск на зростання. За відсутності таких перешкод, як мита, він прогнозує зростання експорту на 4-5 відсотків.

Джуліан Еванс-Прітчард, голова відділу економіки Китаю в Capital Economics, припустив, що великомасштабне мито не буде введено до другого кварталу. Він сказав, що експорт залишиться "здоровим" доти, але очікує різкішого зниження на 3,5 відсотка у 2026 році.

Пекін перебуває під тиском, щоб досягти свого офіційного річного цільового показника економічного зростання у близько 5 відсотків, у досягненні якого Сі Цзіньпін заявив цього місяця, що він "повністю впевнений".

Goldman Sachs підрахував, що експорт зрештою внесе майже три чверті загального зростання ВВП у 2024 році, яке вони прогнозують його на рівні 4,9 відсотка. Вони очікують, що ця цифра впаде до 4,5 відсотка наступного року внаслідок втрати зростання експорту.

Ларрі Ху, головний економіст Macquarie по Китаю, сказав при цьому, що "практично неможливо" прогнозувати експорт, враховуючи невизначеність щодо "розміру, термінів та реалізації тарифів".

США можуть посилити санкції проти "тіньового флоту" і ввести обмеження проти банків Китаю15.12.24, 05:55

Популярні

Новини по темі

Втрати рф за добу: скільки окупантів знищили ЗСУ 19 грудня

 • 13630 переглядiв