Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив про введення воєнного стану в країні. За його словами, він робить це для "знищення про-північнокорейських сил і підтримки конституційного порядку". У Сеулі вже відбулися сутички між громадянами і військовими, які заблокували будівлю парламенту. УНН розповідає про ситуацію у Південній Кореї.
Деталі
Лідер правлячої партії "Сила народу" Хан Дон Хун висловив свою позицію, назвавши введення надзвичайного стану помилкою і пообіцяв скасувати його разом із народом. Водночас лідер опозиційної Демократичної партії Лі Джемен підкреслив, що воєнний стан є антиконституційним і суперечить інтересам суспільства. Він закликав депутатів зібратися в парламенті, однак будівлю вже заблокували.
Біля парламенту одразу зібралися люди. У Сеулі також помічена військова техніка та вертольоти.
Адміністрація президента США Джо Байдена підтримує контакт з урядом Південної Кореї та "уважно стежить за ситуацією".
Журналісти Yonhap повідомляють, що наразі під стінами місцевого парламенту відбуваються зіткнення поліції та мітингувальників. В будівлю законодавчого органу країни нікого не впускають.
Про що йдеться у тексті указу про воєнний стан
У тексті йдеться про те, що згідно з новими правилами, забороняються будь-які дії, спрямовані на заперечення або спроби повалити ліберально-демократичну систему, а також поширення фейкових новин, маніпуляцій громадською думкою та брехливої пропаганди.
Всі засоби масової інформації підпадають під контроль військового командування в умовах воєнного стану.
Також забороняються страйки, мітинги та припинення роботи, які можуть призвести до соціального хаосу. Всі медичні працівники, включаючи стажерів, які брали участь у страйках або залишили медичну сферу, зобов'язані повернутися на свої робочі місця протягом 48 годин і виконувати свої обов'язки сумлінно. Ті, хто порушить це правило, будуть покарані згідно з законами воєнного стану.
Звичайним громадянам, окрім антидержавних сил, будуть вжиті мінімальні заходи для обмеження незручностей у їх повсякденному житті. Порушники цих правил можуть бути заарештовані, затримані та обшукані без ордера згідно з положеннями закону про воєнний стан, а також будуть притягнуті до відповідальності, включаючи можливі штрафи.
Причини політичної кризи у Південній Кореї
За даними ВВС, на парламентських виборах, що відбулися у Південній Кореї навесні цього року, 192 із 300 місць у Національній асамблеї отримала Демократична партія.
Внаслідок нищівної поразки, яку партія президента "Сила народу" отримала на виборах, у відставку пішли лідер цієї партії Хан Дон Хун і прем'єр-міністр країни Хан Док Су подав у відставку.
ЗМІ писали, що голосування на виборах навесні можна було розглядати як проміжний референдум щодо довіри президенту Юн Сок Йолю, якому залишається ще три роки перебування при владі.
Кореспондент ВВС в Сеулі Джейк Квон нагадує, що після програних його партією парламентських виборів президент не зміг ухвалити потрібні йому закони, натомість йому довелося відчайдушно накладати вето на будь-які закони, які приймає опозиція.
Цього тижня Демократична партія скоротила запропонований урядом та партією президента бюджет, проте на нього Юн Сок Йоль накласти вето не може.