Росія змусила очолюваний США альянс НАТО та Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, що складається з 57 членів, вести переговори про регіональну безпеку, зосередивши близько 100 000 військовослужбовців поблизу України, заперечуючи при цьому плани вторгнення.
Цитата
"Ми працюємо над координацією дій у відповідь… Ми єдині в Європейському Союзі, і тому ясно, що відповідь відображатиме цю єдність", — заявила фон дер Ляйєн журналістам під час візиту до Гельсінкі.
Деталі
Раніше цього тижня Росія звернулася до країн-членів НАТО і ОБСЄ, включаючи Фінляндію, з проханням надати "гарантії безпеки", що юридично зобов'язують.
"Передусім, Росії необхідно домогтися деескалації", - сказала прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін, з якою фон дер Ляйєн зустрічалася в Гельсінкі.
Фінляндія, яка має найдовший зовнішній кордон ЄС з Росією і не є членом НАТО, "зі зростаючим занепокоєнням стежить за діями свого сусіда".
Фон дер Ляйєн закликала Росію повернутися на шлях "миру та діалогу".
"У разі подальшої військової агресії проти України з нашого боку будуть фінансові та економічні санкції... Сподіваємося, в цьому немає потреби", - додала вона.
Додамо
Раніше УНН повідомляв, що Фінляндія готує відповідь на отриманий у вівторок лист від Росії, який містить прохання про "гарантії безпеки" від країн ОБСЄ, заявив міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто.