yaki-buvaiut-svitlovidbyvachi-ta-yak-yikh-pravylno-nosyty-shchob-buty-pomitnym-na-dorozi

Які бувають світловідбивачі та як їх правильно носити, щоб бути помітним на дорозі

 • 43721 переглядiв

В темну пору року на дорозі такі прості засоби, як флікери (світловідбивачі) на одязі  підвищують видимість пішоходів та здатні врятувати життя. Найефективнішими місцями для їх носіння є рухливі частини тіла — кінцівки, суглоби, тулуб, пише УНН

ЮНІСЕФ повідомляє, що згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", лише один з 10 українців регулярно використовує світловідбивальні елементи на одязі чи аксесуари для підвищення своєї видимості на дорозі в темний час доби.

Короткий світловий день, слабка видимість і слизькі дороги значно підвищують ризик травмувань. За даними Національної поліції, впродовж зимового періоду 2023/2024 років на дорогах України зареєстровано 23 642 ДТП із загиблими та/або травмованими, серед них 3964 ДТП — за участі дітей. Навіть такі прості засоби, як флікери (світловідбивачі) на одязі, що підвищують видимість пішоходів, здатні врятувати життя.  

Які бувають флікери та скільки вони коштують

Загалом існують світловідбиваючі браслети, які можна придбати орієнтовно за 129 грн за три штуки, або навіть дешевше від 26 до 79 гривень. Сигнальний жилет можна придбати за ціною до 150 грн. 

Якщо вам не подобаються браслети та жилети, ви можете придбати флікер у вигляді нарукавника, липкої стрічки, кумедних наліпок чи брелків. Всі ці товари коштують небагато.

Таким чином за невеликі кошти можна зберегти собі життя та подбати про свою безпеку. 

Поради з безпеки для пішоходів

МВС України, спільно з ДСНС, Національною поліцією, UNICEF Ukraine дали поради, як залишатися в безпеці на дорогах і біля них цієї зими:

  • Обирай світлий верхній одяг.
  • Носи флікери (світловідбивальні елементи). Також кріпи їх на ошийник домашнього улюбленця.
  • Носи із собою заряджений ліхтарик і телефон.
  • Переходь дорогу тільки по пішохідних переходах і за можливості у групі людей.

Обирати флікери потрібно розміром від 15 см² білого чи лимонно-жовтого кольору, адже вони найбільш помітні. 

Серед порад також:

Ліпити флікери на рівні очей водія — на рюкзак, шапку й одяг з обох боків, на рухливі частини тіла: передпліччя, зап’ястя, щиколотки тощо. Поєднуй знімні та незнімні світловідбивальні елементи.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький зазначив, що найефективнішими місцями для носіння світловідбивачів є рухливі частини тіла людини — кінцівки, суглоби, тулуб. 

"Точність реакції водіїв на пішоходів становить 80%, зі світловідбивачами на ногах та тулубі 64%, лише на тулубі 53%, лише на ногах 50%. Точність реакції на людей у звичайному одязі становить 33%", - написав Білошицький. 

Він пояснив, що річ у тому, що водієві для адекватної оцінки ситуації на дорозі потрібно не тільки помітити світловідбивний елемент, а і зрозуміти що це пішохід та визначити напрямок його руху. До таких висновків прийшли за результатами досліджень в Школі оптометрії та зору Технологічного університету в Брісбені, Австралія.

 У темну пору доби темний одяг без світловідбивачів помітний за 18 метрів, світлий одяг - за 55 метрів, світлий одяг зі світловідбиваючими елементами  - за 130 метрів. 

Популярні

Новини по темі