Так, радять у Центрі, необхідно:
- Зробити ПЛР-тест у верифікованій лабораторії України.
За даними ЦГЗ, є визначений перелік лабораторій, які мають доступ до електронної системи Центру громадського здоров’я.
Лабораторії, яких немає в переліку, не мають доступу до системи, а отже не можуть внести результати дослідження для зняття самоізоляції через додаток "Дій вдома".
- Дані про негативний результат вносить лабораторія самостійно.
Фахівці підкреслюють, що будь-які відомості про негативний результат ПЛР-тестування, надіслані на пошту, повідомленням у соцмережах, надані телефоном тощо, до роботи не приймають. Результат дослідження лабораторія має ввести в електронну базу даних.
Номер телефону має відповідати номеру, для якого активовано застосунок "Дій вдома", і має бути записаний у правильному форматі, усі поля форми мають бути заповнені! Одна особа = один номер телефону (допускається іноземний номер).
За коректність/оперативність внесення даних відповідають лабораторії, що здійснюють тестування.
- Дані електронної платформи синхронізуються із сервісом "Дій вдома" автоматично. Синхронізація відбувається щогодини, без вихідних.
За умов, якщо у людини наявний результат негативного тесту ПЛР, виконаного за кордоном (є інформація англійською чи українською), але прикордонники змусили встановити застосунок "Дій вдома", у пресслужбі радять надіслати запит до Центру громадського здоров’я.
Як повідомляв УНН, наприкінці грудня Кабмін погодив законопроект, який передбачає адміністративну відповідальність за порушення самоізоляції чи обсервації. У проекті закону пропонуються штрафи у розмірі від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто - від 3400 до 8500 гривень.