В Україні за рік зафіксовано понад 4 тисячі звернень щодо порушень під час мобілізації, зокрема випадків фізичного примусу. Хоча ці випадки зменшилися, окремі факти порушень прав громадян залишаються. Про це розповів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у коментарі Медіа Групі "Об'єктив", передає УНН.
Деталі
"Такі звернення ми отримуємо на території всієї України. Щодо Харківщини, традиційно наш підхід: терміново мої співробітники на чолі з представником виїжджають і на місце, де фізично ми отримуємо доступ до громадян України, отримуємо від них відомості, потім приймаємо рішення, як юридично на це реагувати. Інколи достатньо того, що з'явилися наші представники, правопорушення закінчуються, якщо вони були. В загальному контексті у нас були випадки, коли я приймав рішення направляти подання, на підставі яких були відкриті і кримінальні провадження, і дисциплінарні провадження", — сказав Лубінець.
За його словами, результатом стали також дисциплінарні стягнення по відношенню до представників, працівників ТЦК і СП.
"На мій погляд ситуація в Україні, якщо ми порівнюємо з попереднім роком, вона трошки погіршилася, але не кардинально. Все менше і менше ми бачимо випадки саме фізичної бусифікації, ми це так називаємо. Десь вже зрозуміло, що підхід такий не працює, але окремі факти порушення прав громадян України по напрямку мобілізації вони залишаються. Тільки за цей рік ми отримали більше ніж 4 тисячі подібних звернень", — підсумував Лубінець.
Крім того, він негативно ставиться до зниження мобілізаційного віку до 18 років. Лубінець вважає, що забираючи молодих людей без родин та дітей, Україна позбавляється свого майбутнього. "На мій погляд, у нас є ще достатньо велика кількість чоловіків середнього віку - від 30 до 45 років. Це - найбільш ефективна категорія громадян України, які можуть воювати і, напевно, повинні воювати", — сказав Лубінець в інтерв‘ю "УП".
Нагадаємо
УНН писав, що заяви чиновників Білого дому ніяк не впливатимуть на зміни мобілізаційного віку в Україні.