Також, за словами експерта, в Україні діють застарілі нормативи щодо заходів боротьби з АЧС.
"Ми користуємось нормативними документами ще 60-80 років, де написано, що довгий період карантинування потрібен і таке інше. Нові європейські дані говорять про те, що цей вірус (АЧС) нестійкий у навколишньому середовищі. Що достатньо до тижня, аби вірус був знешкоджений. Але вірус добре зберігається у біологічному матеріалі. Тобто, якщо лишатимуться трупи (диких кабанів - ред.), які будуть розноситися бродячими собаками, іншими тваринами - це може спровокувати підвищення ризику зараження свійських і сільськогосподарських тварин АЧС", - вважає він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні не було б АЧС, якби зараз існувала ветслужба
Крім того, як наголосив Новаковський, проблема АЧС в Україні сьогодні практично не вирішується.
"Ми не можемо побороти АЧС тому, що у нас має бути біобезпека на господарствах. Якщо всі заходи біобезпеки на господарствах будуть виконуватися - ризик буде мінімальний. Великим ризиком для населення вважається домашнє утримання свиней - мілкі та приватні підприємці. Саме там, як правило, не дотримуються заходів біобезпеки і ризики більші", - додав експерт.
Нагадаємо, як писав УНН, через поширення африканської чуми свиней (АЧС) у Польщі планували відстріл близько 90% диких кабанів протягом декількох тижнів.
Також нагадаємо, за словами нардепа Сергія Тригубенка, Європа втомилася спостерігати за неефективністю спроб Держпродспоживслужби побороти африканську чуму свиней.