У грошовому вираженні експорт становив близько 472 млн дол.
Лідером із закупівлі стала Голландія. За 11 місяців поточного року Україна експортувала туди м'яса на 105,4 млн дол.
Друге місце займає Словаччина. У січні-листопаді словаки закупили українського продукту на 57,3 млн дол.
Замикає трійку лідерів Саудівська Аравія. За 11 місяців поточного року Україна поставила до Саудівської Аравії курятини на 48,6 млн дол.
У той же час Україна закупила на міжнародному ринку всього 121 тис. тонн м'яса птиці.
При чому, як пояснюють профільні експерти, воно надходить в Україну у вигляді субпродуктів, для м'ясопереробних заводів.
"Що стосується імпорту, то дійсно на прилавках магазинів ви не знайдете польської курки. Весь імпорт, а це ММО і субпродукти, використовується в переробній промисловості.
І його збільшення обумовлено низькою вартістю імпортованого м'яса, на яке немає попиту в країнах ЄС і яке реалізується за демпінговими цінами на світових ринках", - повідомив глава Союзу птахівників Сергій Карпенко.
Нагадаємо, за останні роки Україна трансформувалася з імпортозалежної держави в одного з головних постачальників курятини в світі.
У глобальному рейтингу експортерів Україна посідає 6-те місце, а в ЄС - входить в трійку лідерів. Головними конкурентами України в ЄС є Бразилія і Таїланд.
Однак найбільший виробник і експортер курятини "Миронівський хлібопродукт" запевняє, що в найближчі час він максимально наблизиться до обсягів світових гігантів Brasil Foods і Tyson.