verkhovnyi-sud-zaperechyv-zvynuvachennia-u-zlyvi-dokumentiv-u-spravi-konkordu

Верховний Суд заперечив звинувачення у "зливі" документів у справі "Конкорду"

 • 11843 переглядiв

У Верховному Суді відкинули звинувачення у начебто неправомірному розповсюдженні матеріалів по справі банку "Конкорд", який перебуває в процесі ліквідації. Там пояснили, що усі матеріали по цьому кейсу доступні учасникам справи через програму "Електронний суд", пише УНН.

Контекст

Раніше співзасновниця банку "Конкорд" Олена Сосєдка подякувала журналісту Євгену Плінському за те, що він публічно долучився до боротьби за відновлення справедливості у ситуації з "Конкордом". Вона, зокрема, повідомила, що журналіст звернувся до Верховного суду із відповідним запитом щодо розгляду справи "Конкорду". Однак у відповідь журналіст натякнув, що Олені Сосєдці цей запит "злили" працівники суду. Цю інформацію підхопило декілька видань та Telegram-каналів.

"На медіаресурсах поширюється інформація про начебто неправомірне розповсюдження працівниками Верховного Суду ("злив") документів, одержаних під час виконання службових повноважень. Зокрема, вказується, що направлений до Верховного Суду інформаційний запит журналіста стосовно розгляду касаційної скарги у справі щодо банку нібито незрозумілим чином потрапив до одного з власників банку.

У зв’язку із цим інформуємо, що всі документи, які надходять до Верховного Суду в межах конкретної справи, невідкладно реєструються з використанням засобів автоматизованої системи документообігу суду та автоматично надсилаються до електронних кабінетів учасників справи. Така опція закладена у функціонал "Електронного суду", - зазначили у Верховному суді.

Там наголосили, що працівники суду не здійснювали неправомірного розповсюдження документів, одержаних під час виконання службових повноважень, а діяли відповідно до вимог процесуального законодавства.

Нагадаємо

Раніше стало відомо, що акціонери "Конкорду" оскаржили в суді рішення Національного банку України про виведення банку з ринку. Суди першої та апеляційної інстанцій визнали протиправним та скасували рішення НБУ про відкликання ліцензії та ліквідацію банку "Конкорд". Проте українське законодавство виписане таким чином, що процес виведення банківської установи з ринку, якщо він запущений, є безповоротним. 

Попри війну в Україні процес виведення банків з ринку не зупинився. Так, з 24 лютого 2022 року ліквідацію було розпочато щодо 8 банків. 2023 року вперше в Україні під ліквідацію і позбавлення ліцензії потрапили не лише банки-банкрути, а й прибуткові установи - ідеться про банк "Конкорд". Як заявляла Олена Сосєдка, на момент оголошення регулятором рішення про ліквідацію банку високоліквідних активів у фінустанові вистачало, аби провести всі необхідні виплати за 2-3 тижні. Але процес ліквідації банку жорстко зарегульовано законодавчо і загалом може тривати до трьох років.

Популярні

Новини по темі