Міжзоряний шлях ймовірно, з'єднується з іншою сусідньою газовою бульбашкою, яка утворена вибухом молодих зірок, випромінює рентгенівське випромінювання та простягається приблизно на тисячу світлових років навколо Сонячної системи. Відкриття важливе, зокрема у сенсі вивчення локальної бульбашки, в якій перебуває Сонячна система, передає УНН із посиланням на ВВС.
Деталі
Вчені з Німеччини, спостерігаючи через телескоп великої потужності Local Hot Bubble або LHB (супербульбашка та область космосу, в якій розташована наша сонячна система), виявили щось абсолютно несподіване: міжзоряний тунель.
"Ця область космосу характеризується гарячим газом дуже низької щільності з температурою один мільйон градусів за Кельвіном і щільністю менше 0,01 частинки на см3", пояснює Майкл Єнг, докторант Інституту позаземної фізики Макса Планка (MPE).
Чого ми не знали, так це про існування міжзоряного тунелю до Центавра, який прориває діру в холоднішому міжзоряному середовищі (ISM)
Міжзоряний тунель - це з’єднання між двома залишками наднових зірок або супербульбашками, наповненими гарячим газом.
Тунель Центавра, на думку дослідників, є частиною більшої мережі тунелів, які сформовані зоряними вітрами, вибухами наднових і струменями, випущеними протозірками.
"Поточна думка полягає в тому, що він пов’язаний з останніми вибухами наднової, які розширили LHB", – зазначив Єнг.
Доповнення
Дослідження мають важливе значення для вивчення локальної бульбашки, в якій розташована Сонячна система, оскільки вони зібрані на відстані 1,5 мільйона кілометрів від Землі, - тобто мають "найчистіше" рентгенівське зображення неба, вільне від перешкод, створюваних зіткненням сонячного вітру з частинками зовнішнього шару земної атмосфери
Нагадаємо
УНН передавав, що після успішної висадки на Місяць Індія планує дослідити Сонце.
В Італії знайдено унікальні скам'янілості віком 280 мільйонів років.
Рідкісну черепаху врятували за 8000 кілометрів від рідної домівки14.11.24, 15:51