vaktsynatsiia-proty-covid-19-komu-potriben-buster-ta-shcho-zminylosia-v-pravylakh

Вакцинація проти COVID-19: кому потрібен бустер та що змінилося в правилах

 • 15938 переглядiв

В Україні продовжують діяти зміни у нормативних рекомендаціях щодо вакцинації проти COVID-19. Зокрема, для базового курсу вакцинації достатньо одного щеплення, а ревакцинація показана лише для осіб з медичним або професійним ризиком.  Про це сказав заступник міністра охорони здоров‘я, головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв‘ю, передає УНН.

Деталі

"Не потрібно забувати про те, що останнім часом відбулися певні нормативні зміни, і відповідно до рішень нашої групи експертів з питань імуно-профілактики були відкориговані національні рекомендації. Національні рекомендації полягають в тому, що базовий курс вакцинації — це не два щеплення, а одне щеплення, а також ревакцинація", — сказав Кузін.

Він зауважив, що ревакцинація показана лише для груп з медичним або професійним ризиком.

Професійний ризик — це медичні працівники, фахівці сфери обслуговування або ті, хто має часті контакти з великими масами населення, наприклад, вчителі.

Група медичного ризику — це ті, хто мають важкі супутні неінфекційні захворювання, такі як серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, цукровий діабет або інші важкі стани.

"Таким людям показана ревакцинація, і її треба проводити кожного року, в термін від 6 до 12 місяців. Ми радимо проводити ревакцинацію на щорічній основі, бажано перед початком епідемічного сезону", — підсумував Кузін.

Нагадаємо

В Україні, як і в інших країнах Європи, спостерігається поступове збільшення захворюваності на грип та ГРВІ. Водночас доля випадків COVID-19 зменшилася. 

Юлія Гаврилюк

COVID-19

Популярні

Новини по темі

В Україні зростає захворюваність на грип та ГРВІ - Кузін

 • 15473 переглядiв

Загадкова хвороба Х може бути результатом малярії або Covid-19

 • 16040 переглядiв