v-ukraini-mozhut-zaluchyty-do-rozminuvannia-mobilni-kompleksy-z-utylizatsii-boieprypasiv-minoborony

В Україні можуть залучити до розмінування мобільні комплекси з утилізації боєприпасів - Міноборони

 • 25117 переглядiв

Міністерство оборони України розглядає можливість застосування мобільних комплексів з утилізації боєприпасів для розмінування визволених територій. Про це пише УНН з посиланням на заяву міністра оборони Юрія Джигира.

Деталі

Як зазначається, отримані завдяки таким комплексам продукти утилізації можна буде повторно використовувати у виробництві нових боєприпасів для потреб українських захисників.

Джигир зазначив, що попри активні бойові дії, Міністерство оборони України продовжує посилення системи екологічного управління відходами. За його словами, без врахування територій, де наразі ведуться бойові дії, вибухівкою забруднено до однієї п’ятої частини територій України. 

За різними оцінками, не детонують понад 20% випущених боєприпасів. До цього слід додати активне застосування мін. Що робити надалі? Ми бачимо, що існують технологічні рішення, намагаємось запустити мобільні комплекси з утилізації боєприпасів

 - розповів заступник міністра оборони. 

Такі комплекси широко використовують у світі. Особливо в тих країнах, де велись або ведуться бойові дії, внаслідок яких залишаються замінованими великі території. Україна наразі шукає шляхи для отримання цих комплексів.

Сильні сторони цієї ініціативи: комплекси мобільні, пересування й утилізація - безпечні, вони дають можливість повторно використовувати отримані продукти утилізації для виробництва нових боєприпасів

- заявив Юрій Джигир.

У Міноборони розповіли, що застосування комплексів після перемоги дозволить зменшити навантаження на екосистему, оскільки вони, зокрема, зменшують забруднення земель, водойм, повітря.  

Вже дві сертифіковані вітчизняні машини залучені до розмінування, відбуваються випробування третьої - Шмигаль 09.04.24, 15:00

Доповнення

У Міноборони розповіли, що за приблизними оцінками, у вже звільнених областях забруднено до двох мільйонів гектарів полів. Окрім того, на тимчасово окупованій території потенційно під загрозою перебувають шість мільйонів гектарів землі.

Це території, які потребуватимуть перевірки та розмінування після їх звільнення.

Наразі Міністерство оборони опрацьовує законодавчі зміни, аби мати можливість залучати до робіт такі мобільні комплекси з утилізації боєприпасів.

Вже проведені необхідні консультації з Державною службою надзвичайних ситуацій, Державною спеціальною службою транспорту Міноборони України, внутрішніми відомчими підрозділами та організаціями, які проводять гуманітарне розмінування, для якнайшвидшого запуску пілотного проєкту.

Нагадаємо

Україна розробила комплекс дистанційного розмінування Ratel Deminer, здатний знаходити і знешкоджувати протипіхотні міни типу ПФМ-1, ПМН-4, ПМН-3 і ПМН-2, який вже пройшов випробування для гуманітарного розмінування поблизу Святогірська.

Популярні

Новини по темі

росіяни обстріляли Семенівку на Чернігівщині: є загибла

 • 22336 переглядiв

Прикордонники показали роботу нового ПЗ "Машинний зір"

 • 22540 переглядiв