“Середня сума витрат на ліки та лікування за останній рік серед тих, хто витрачав якісь кошти на ліки та лікування, становила 4 862 грн”, — йдеться у повідомленні.
Також, дані опитування свідчать про те, що тільки 56% респондентів зверталися до лікарів за останні 2 роки. Решта українців з різних причин обходилися без медичної допомоги. Так, 11% опитаних вказали, що не хворіли. Ще 11% — повідомили, що медична допомога їм “не по кишені”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аптеки намагалися заробити на програмі “Доступні ліки”
“8% не зверталися через недовіру до кваліфікації медичного персоналу, 8% — тому що вважають, що самі знають, як лікуватися, 7% — через великі черги в поліклініці, 4% — через погане ставлення, грубість, хамство з боку медичного персоналу, 2% — через те, що далеко і незручно добиратися до медичної установи, 2% — тому, що не знають, до кого звернутися”, — свідчать дані опитування.
Як писав УНН, з метою зниження цін на ліки, депутати зареєстрували у Парламенті “аптечний” законопроект № 8591.
Документ пропонує запровадження низки норм задля посилення конкуренції на аптечному ринку, зокрема, шляхом обмеження монополії мережевих аптек.
Ініціативи законопроекту не сподобалися представникам мережевого аптечного бізнесу.
Натомість, дрібний і середній аптечний бізнес, навпаки, законопроект № 8591 повністю підтримали, закликавши депутатів якнайшвидше ухвалити його в першому читанні.