ukraina-maie-zaprovadyty-sanktsii-proty-rosiianyna-ipatova-kompaniia-yakoho-pratsiuie-v-ukraini-yakshcho-pidtverdytsia-yoho-dopomoha-rosii-u-viini-eks-viiskovyi-prokuror

Україна має запровадити санкції проти росіянина Іпатова, компанія якого працює в Україні, якщо підтвердиться його допомога росії у війні - екс-військовий прокурор

 • 100672 переглядiв

Україна має зробити перший крок і запровадити санкції щодо громадянина рф Михайла Іпатова, чия компанія продовжує працювати на українському зерновому терміналі "Олімпекс", якщо підтвердиться, що він допомагає російській владі у війні проти України. Після цього до санкційного процесу можуть долучитися міжнародні партнери Києва. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив колишній Головний військовий прокурор України, екс-виконувач обов'язків Генпрокурора Віктор Чумак.

Деталі

УНН повідомляв, що громадянин рф Михайло Іпатов після широкомасштабного вторгнення відкрив три нові школи програмування Algorithmics у Європі, зокрема, у Польщі, Чехії та Швейцарії. Усі вони фактично є філіями найбільшої російської ІТ-школи "Алгоритміка". За словами експертів, російська влада може використати ці школи програмування для отримання нових технологій з удосконалення зброї, яка використовується проти України, зокрема, fpv-дронів. При цьому одна з компаній Іпатова "Омега Термінал-Україна" продовжує безперешкодно працювати на українському зерновому терміналі "Олімпекс", а сам він вести справи з одеськими бізнесменами Сергієм Грозою та Володимиром Науменком.

Прямі санкції до самого цього росіянина і його компаній, а опосередковані до всіх тих шкіл, які він відкриває або які з ним працюють. Якщо ці школи знаходяться в країнах ЄС або країнах НАТО, то це, тим паче IT-школи - це може бути пов'язано з кібербезпекою, ми пов'язані з НАТО єдиним договором про спільний кіберпростір і про захист кіберданих, тому тут є багато інструментів реагування..

- зазначив Чумак.

За його словами, головне, щоб Україна зробила перші кроки - внесла Іпатова і його компанії до санкційних списків, після цього до процесу долучаться і міжнародні партнери.

Чумак додав, що цим питанням можуть зайнятися міністерство закордонних справ, Служба безпеки України та Служба зовнішньої розвідки і вивчити зв'язки Іпатова з рф і його підтримку війни проти України. Знайдена інформація може послужити підставою для внесення Іпатова і його бізнесу в санкційні списки в Україні та бути передана міжнародним партнерам України, для введення обмежень з їхнього боку.

Нагадаємо

Швейцарська компанія Omega Terminal S.A. громадянинарф Михайла Іпатова слугує основним прикриттям для її керівника, що дає йому змогу спокійно працювати, зокрема і в Україні. Згідно з відкритими даними, вона є засновником однойменної української компанії "Омега Термінал-Україна". Примітно, що ця компанія росіянина працює з компанією "Аттолло Гранум", через яку одеські бізнесмени Сергій Гроза та Володимир Науменко спробували зберегти контроль над зерновим терміналом "Олімпекс". "Аттолло Гранум" також фігурує в кількох кримінальних провадженнях за фактами ухилення від сплати податків, а також з великою ймовірністю активно співпрацює з підсанкційним контрабандистом Вадимом Альперіним. Іпатов також керує ще однією швейцарською компанією Грози та Науменка - GNT Europe SA . Ця компанія не просто входить до агрохолдингу GNT Group Грози та Науменка, вона володіє в Україні частками в низці компаній, які продовжують працювати і після широкомасштабного вторгнення росії. Ба більше, деякі навіть підозрюються в "сірому" експорті зернових.

Лілія Подоляк

Слайдер

    Популярні

    Прозорість чи ширма: як АРМА передає активи в управління

     • 103594 переглядiв

    7 новорічних фільмів для святкового настрою

     • 106380 переглядiв

    Grimes каже, що Ілон Маск став "невпізнанним"

     • 114958 переглядiв

    Новини по темі

    Спека у Києві побила три рекорди за день

     • 54497 переглядiв

    Окупанти вдарили по Невському артилерією та дронами - ОВА

     • 21685 переглядiв