“У звіті НАБУ, який має бути поданий до комітету, скоріш за все, ця справа буде точно відображена. Без розголошення таємниці слідства, звичайно. Проте стан розслідування точно буде відображений, як і в інших таких резонансних провадженнях”, — сказав Юрчишин, не виключивши, що окремі депутати будуть цікавитися саме цією справою, бо вона ж була чи не найперша, зареєстрована в НАБУ.
Загалом, звіт Ситника на комітеті, за словами депутата, буде відкритим для ЗМІ.
“І я думаю, що про справу точно спитають і ЗМІ, і хтось із депутатів підніме її обговорення, бо вона одна з найрезонансніших”, — додав політик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суркіс обмовився про свої зв’язки з Крючковим
Як відомо, антикорупційний комітет Ради планує заслухати звіт Ситника 12 лютого.
А щодо кримінального провадження про так звані енергетичні схеми “Крючкова-Суркіса”, то воно було зареєстровано НАБУ ще у 2015 році.
За підсумками розслідування колишній керівник компанії “Енергомережа” Дмитро Крючков вже отримав підозру. Останнього називають людиною Суркісів, хоча б з тих причин, що у ЗМІ доступні телефонні розмови Крючкова, Конененка, Суркісів та інших осіб. А з них слідує, що гроші від енергетичних оборудок “привозили в офіс Суркісів”.
Історія розслідування цієї енергетичної справи цікава ще й тим, що у червні минулого року і в САП, і в НАБУ відмовилися підтвердити ЗМІ факт проведення обшуків в офісах ФК “Динамо” (належить Суркісам — ред.). У самому клубі тоді інформацію про обшуки спростовували, хоча вони дійсно мали місце. І це підтверджує текст судової ухвали Вищого антикорупційного суду від 29 жовтня 2019 року. А ось мотиви НАБУ та САП у засекреченні “обшуків” на момент їх проведення залишаються й досі незрозумілими.
Екснардеп Сергій Лещенко раніше публічно заявив про те, НАБУ у справі “Енергомережі” нібито “перешкоджає глава САП”. За версією екс-політика, у таких спосіб Холодницький начебто намагається “вивести Суркісів з-під удару”.
Тож ймовірно, що саме з цим було пов’язане і приховування факту проведення обшуків на базах “Динамо” протягом такого тривалого часу.
Нагадаємо, за оцінками НАБУ, оборудки “Енергомережі” з обленерго коштували Україні 1,4 млрд грн. Також нагадаємо, що в офісах “Динамо” детективи антикорупційного бюро вилучили документи про господарську діяльність “Запоріжжяобленерго”. Повернути їх представники ФК вимагали через суд, проте програли.