Уряди деяких країн НАТО почали розглядати різні сценарії припинення війни росії проти України. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, пише УНН.
Деталі
Так, за словами джерел видання, обговорення включає в себе такі гарантії безпеки, які б захистили Україну, не "провокуючи" при цьому російського диктатора володимира путіна.
Повідомляється, що один із можливих варіантів припинення вогню включає створення демілітаризованої зони. За словами одного високопоставленого дипломата НАТО, у разі припинення вогню європейські війська, ймовірно, забезпечать її охорону і патрулювання.
За словами іншого високопоставленого західного дипломата, ці дискусії відбуваються на тлі визнання того, що ситуація в Україні є нестабільною і переговори мають розпочатися найближчим часом.
У Bloomberg зазначають, що для європейських союзників ці сценарії є шансом продемонструвати новообраному президенту США Дональду Трампу, що вони можуть залишатися впливовими, якщо переговори про припинення вогню зрештою набудуть конкретної форми.
У виданні зазначають, що ці обговорення, відбувалися у той час, як генеральний секретар НАТО Марк Рютте намагався зосередити увагу на збільшенні поставок зброї в Україну, відкладаючи наразі питання про умови будь-якого припинення вогню.
Ми повинні робити більше, ніж просто підтримувати Україну в боротьбі... Ми повинні надати достатню підтримку, щоб змінити траєкторію цієї війни раз і назавжди,
Генсек НАТО зазначив, що зміна траєкторії бойових дій в Україні означає необхідність забезпечити її міцну позицію там, де лінія фронту нині рухається на захід.
У кремлі заявили, що підстав для мирних переговорів рф і України немає04.12.24, 04:51