"Уряд створює умови, щоб молодь була соціально активною, самостійною. Ми хочемо побороти ситуацію, коли чи не більше половини молодих людей за останні три роки не виїжджало за межі області. Мобільність – позитивно впливає і на економіку, і на продуктивність праці", - пояснив Гончарук.
Він додав, що така програма заохотить пізнавати різноманіття регіонів та розвивати організації громадянського суспільства.
Так, на першому етапі буде розроблена нормативно-правова база та концепції програми мобільності молоді, а вже з квітня цього року – запускатимуться пілотні проекти між кількома регіонами України.
Повноцінно програма, яка підвищить самостійність, життєстійкість та спроможність молоді, запрацює до кінця року.
Зазначається, що мобільність молоді є однією з цілей Програми діяльності Кабінету Міністрів, яку затверджено у вересні 2019 року. Тепер їх деталізовано - по кожній з 78 цих цілей Програми опублікована концепція та індикатори, за якими вимірюватимуться їх досягнення.
"Уряд робить свою роботу ще більш прозорою - документ виставлено на обговорення до офіційного затвердження. Усі зацікавлені особи по кожній з концепцій можуть дати зворотний зв'язок", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у Державному бюджеті України на 2020 рік закладене фінансування програми мобільності молоді, до якої залучать понад 100 тисяч дітей.