Цитата
"На скільки я знаю, станом на зараз, не ведеться та не обговорюється жодних питань щодо змін в Конституції в частині членства в НАТО. Я вам більше скажу, це суверенне право кожної країни вирішувати напрямок свого розвитку (…) і ніхто не має права вказувати на червоні лінії", - зауважив Стефанчук.
Він додав, що керівництво парламенту діяло та діє у відповідності до Конституції України, в якій закріплені євроатлантичні прагнення.
За словами глави парламенту, ймовірно, ситуація з заявою посла Вадима Пристайко виникла в результаті якого непорозуміння, а не через зміну його позиції, адже цей дипломат є прихильником вступу в НАТО.
Раніше
Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в ефірі ВВС Radio 5 прокоментував можливість відмови від прагнення вступити в НАТО, щоб запобігти війні, вказавши, що Україна може проявити “гнучкість”.
Після цього речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що слова українського посла у Великій Британії Вадима Пристайка про те, що Україна готова відмовитися від членства в НАТО для запобігання війні з Росією вирвані з контексту.
Прагнення України приєднатися до НАТО і Європейського Союзу передбачені її Конституцією і залишаються абсолютним пріоритетом для країни, вказав у заяві речник президента України Сергій Никифоров.
Згодом Пристайко роз'яснив зроблену раніше заяву про можливу відмову від заявки на членство в НАТО, заявивши, що Україна "не переглядатиме свої прагнення приєднатися до військового альянсу".
Курс на ЄС та НАТО закріплений у Конституції України від 2019 року.